Mass Effect: Andromeda'ya Hikaye DLC'si Gelmeyecek

Mass Effect: Andromeda'ya Hikaye DLC'si Gelmeyecek

Henüz piyasaya çıkmış olmasının üzerinden sadece 5 ay geçmesine rağmen Mass Effect: Andromeda'ya herhangi bir hikaye içeriği eklenmeyeceği Mass Effect internet sitesi üzerinde yapılan bir duyuruyla açıklandı. 

BioWare Montreal stüdyoları tarafından yapılan bu açıklama oyuna sahip olan veya ileride olmak isteyen birçok oyuncu için hayal kırıklığı yaratmış oldu. Fakat geliştirici firma tabii ki oyundan tüm desteğini çekmedi. Sadece tekli oyuncu modu için DLC'ler gelmeyecek. Yani oyuna çeşitli geliştirici ve düzeltici güncelleştirmeler hala devam edecektir.

Yapılan açıklama ise şu şekilde:

"1.10 kodlu son güncellememiz, Mass Effect: Andromeda için gelen son güncelleme oldu. Oyunun single-player modu için ve hikayesi için herhangi bir paket veya DLC artık planlanmıyor. 

Fakat oyunun multiplayer kısmı hala desteklenip geliştirilmeye devam edecek. Hatta ilerleyen haftalarda bu çoklu oyuncu moduna gelecek olan yeniliklerle ilgili açıklamalar da yapılacak."

BioWare'in geliştirdiği önceki Mass Effect serisi oyunların tümünde hikaye DLC'leri görmüştük fakat firma bu oyun için kesin bir kararla hikaye DLC'si geliştirmeyeceğini şimdiden belirtti. Mass Effect: Andromeda, 21 Mart 2017 tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapmıştı.

Mass Effect: Andromeda'nın Çıkış Videosu Yayınlandı

Mass Effect: Andromeda Sistem Gereksinimleri

YORUMLAR