Meğer Nükleer Silahların Disketlerle Kontrol Edilmesi İyi Bir Şeymiş

Meğer Nükleer Silahların Disketlerle Kontrol Edilmesi İyi Bir Şeymiş

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haber ile ABD'nin nükleer silahları halen daha antika cihazlarla kontrol ettiğini öğrenmiştik. Şaşkınlık yaratan bu olay aslında o kadar da kötü bir şey değilmiş.

Hatırlayacağınız üzere bir kaç gün önce ABD'nin Pentagon'da yer alan nükleer silahlarını eski moda disketlerle kontrol ettiğini öğrenmiştik ve bu haberi Tamindir sayfalarında sizlere aktarmıştık. ABD'nin bu eskici tutumunu beğenmeyen pek çok kesim ABD'yi yerden yere vurarak mizah konusu yapmıştı. 50 sene önceki teknolojilerin kritik askeri teknolojileri kontrol etmesine tepki gösteren vatandaşlar da ABD'de yankı uyandırmıştı ve sistemin bir an önce yenileneceği duyurulmuştu. Konuyla ilgili konuşan eski bir hacker ABD'nin eski teknolojileri kullanmak ile aslında çok iyi bir şey yaptığını söyleyerek şaşkınlık yarattı.

ABD hükümetinin yenileme açıklamasının üzerine konuşan eski hacker Cris Thomas, eski sistemleri kullanmanın aslında abartılacak kadar kötü bir şey olmadığını söyledi. Eski sistemlerin şu an mevcut sistemlerden daha güvenli olduğunu açıklayan hacker, ABD hükümetinin yenileyeceği sistemin modern dünyanın hackerlarına karşı koyacak şekilde dizayn edilmesi gerektiğine de vurgu yaparak, yeni sistemin kolayca hacklenebileceğini ancak eski sistemin uzaktan kontrol edilmesinin neredeyse imkansız olduğunu da sözlerine ekledi. Son olarak böyle bir sistemin hacklenmesinin iyi sonuçlar ortaya çıkarmayacağı da aşikar.

Bakalım ilerleyen günlerde ABD'nin nükleer kontrol sisteminde ne gibi değişiklikler olacak. ABD'nin tutumunu şimdiden merakla bekliyoruz.

Çin, Üçüncü Dünya Savaşına Hangi Askeri Teknolojilerle Hazırlanıyor?

Askeri Kullanım İçin 18 Gram Ağırlığında İnsansız Hava Gözlem Aracı Geliştirildi

10 Milyar Nüfus İçin Teknoloji: 2050 Yılında Bizi Felaketten Hangi Teknolojiler Kurtarabilir?

YORUMLAR