Messenger Uygulaması Yeniden Tasarlanıyor

Facebook Messenger yeni tasarım

Facebook ekosistemi içerisindeki yeni özelliklerin tanıtıldığı F8 konferansında Messenger uygulamasında tasarım değişikliğine gidileceği açıklandı.

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamayla birlikte Facebook Messenger uygulamasının sadeleşeceğinin müjdesi verildi.

Facebook Messenger Yenilik

Sosyal medya devi, bir süre önce bütün mesajlaşma yapısını Messenger uygulamasına taşımış ve Facebook üzerinden mesajlaşmak isteyen kullanıcılarına Messenger’ı zorunlu kılmıştı. Bu sayede milyarlarca kullanıcıya ulaşan uygulama, aldığı farklı güncellemelerle birlikte tam bir mesajlaşma uygulaması haline gelmişti.

F8 sırasında uygulamayı daha kullanılabilir hale getirmek için uğraştıklarını söyleyen Zuckerberg, “Mesajlaştığınız zaman gerçekten basit ve hızlı bir deneyim istiyorsunuz.” diyerek F8’in Messenger bölümünü açtı. “Şu an Messenger’ın tasarımını tamamen yeniliyoruz.” şeklinde açıklamasına devam eden CEO, yeni tasarımın gerçekten “temiz” ve “hızlı” olacağının altını çizdi.

Facebook’un Messenger bölümünün yöneticisi olan David Marcus ise yapılan değişikliklerin “çok ama çok yakında” kullanıcılarla buluşturulacağını belirtti. Messenger ekibinin 2018’in başından bu yana yeni tasarım üzerinde durduklarını ve özellikle OLED ekranlı telefonlar için gece modu için ter döktüklerini kaydetti.

Gece moduyla birlikte yapılacak önemli bir başka değişikliğin ise mesajlaşma ekranının hemen altında kalan tuşlar üzerinde olduğu aktaran Marcus, daha basit ve sade tasarımla birlikte uygulamanın kullanılabilirliğini arttıracaklarını söyleyerek sunumuna son verdi.