Metal Gear Solid 5, İki Ayrı Oyundan Oluşacak

Geçtiğimiz günlerde Hideo Kojima tarafından yapılan duyuruyla The Phantom Pain’in Metal Gear Solid 5 olduğu açıklanmıştı. Ardından yayınlanan duyuru videosunun

Metal Gear Solid 5, İki Ayrı Oyundan Oluşacak

Geçtiğimiz günlerde Hideo Kojima tarafından yapılan duyuruyla The Phantom Pain’in Metal Gear Solid 5 olduğu açıklanmıştı. Ardından yayınlanan duyuru videosunun hem Metal Gear Solid: Ground Zeroes’tan hem de Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’den görüntüler içermesi sebebiyle bu iki oyunun tek bir Metal Gear Solid oyununu oluşturacağı düşünülmüştü. Ancak yeni gelen bilgilere göre bu iki oyun birbirinden ayrı bir şekilde çıkacak.

Metal Gear Solid: Ground Zeroes’un Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’den ayrı olacağı resmen açıklandı. Ancak bu iki oyun birlikte Metal Gear Solid 5’i oluşturacak. MGS: GZ’de The Phantom Pain’deki olayların dokuz yıl öncesini oynayacağız.

Yapılan açıklamalar neticesinde kafalardaki çoğu soru işareti silinmiş olsa da hala belirsiz olan bir nokta var. Bu nokta da iki oyunun aslında tek bir oyun olmasına rağmen ayrı ayrı çıkartarak nasıl bir satış politikası izleyecekleri.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain Duyuruldu

YORUMLAR