Metro Exodus için Yeni Bir Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus, önümüzdeki ay içerisinde satışa sunulacak. Kendimizi yine gerilim dolu bir maceranın içinde bulacağımız devam oyunu için Deep Silver tarafından yeni bir fragman daha yayınlandı. Hikayeye odaklı olan bu yeni fragman Anna perspektifinden anlatılıyor.

Metro Exodus, Metro: Last Light oyununun çıkışından dört yıl sonra, E3 2017 fuarında duyurulmuştu. Bu duyuru, serinin akıbetini merak eden bizleri bir hayli mutlu etmişti; çünkü ilk iki oyunun kalitesinden memnun kalmış ve bir devam oyunu daha görmeyi istiyorduk. Aynı ilk iki oyun gibi Dmitry Glukhovsky tarafından yazılmış olan romanlara dayandırılan Metro Exodus, 4A Games tarafından geliştiriliyor ve Deep Silver tarafından yayınlanacak. 15 Şubat 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak olan devam oyunu için yeni bir hikaye fragmanı yayınlandı. 2036 yılında geçen Metro Exodus oyununda bildiğiniz gibi seriye adını veren Metro, bu oyunla birlikte artık geride kalacak. Vahşi Rusya doğasında, eşimiz Anna ve beraberimizdeki ekip ile hayatta kalmaya çalışacağız.

Yayınlanmış olan yeni hikaye fragmanı, tamamıyla ara sinematikler ile hazırlanmış. Bu defa ana karakterimiz Artyom'un eşi Anna'nın perstektifinden bir anlatım yapılıyor. Bildiğiniz gibi Anna da diğerleri gibi yeraltında yaşamaya mahkum olmuştu. Nükleer saldırı öncesinde sadece bir kız çocuğu olduğunu söyleyen karakterimiz, önceki yaşamına dair hiçbir şey anımsamadığından ve bu süre zarfında da dış dünyayla ilgili duyduğu güzelliklerden mahrum kaldığından bahsediyor. Ayrıca artık dışarıda sadece Rusya olmadığını da dile getiren karakterimizi, sağlam bir macera bekliyor.

Fragmanın devamında ise hem tarafımızdaki ekip arkadaşlarımızı hem de zorlu yolculuğumuz boyunca karşımıza çıkacak olan yaratıkları, yaklaşımımıza göre dostumuz veya düşmanımız olacak toplulukları ve tabii ki bolca aksiyon sahnesi görüyoruz.

İyi seyirler!