Microsoft HoloLens Omurga Cerrahisinde Asistan Oldu

Microsoft HoloLens Omurga Cerrahisinde Asistan Oldu

Microsoft HoloLens tanıtıldığından beri hem oyunlarda hem de iş dünyasında pratik bir asistan olarak dikkat çekti. Son zamanlarda ise uzmanlar, sağlık alanında işleri kolaylaştırmak için Hololens kullanmaya çoktan başladılar. Bunların arasında en çok dikkat çekeni ise Scopis isimli yazılım şirketinin ürettiği omurga cerrahisinde çağ atlatacak olan artırılmış gerçeklik yazılımı oldu.

Windows 10 ile birlikte tanıtılan Microsoft Hololens, işletim sistemi üzerinde tasarladıklarınızı holograma çevirerek gerçek hayatta görünür kılan bir teknoloji. Ancak yapılan geliştirmeler HoloLens’i bu noktadan biraz daha ileriye taşımış durumda. Artırılmış gerçeklik için yazılım üreten Scopis, omurga cerrahisine yardımcı olacak bir Hololens yazılımı geliştirdi.

Scopis'in açıklamasına göre Holografik Gezinti Platformu, cerrahi bir müdahele sırasında doktorlara çok yardımcı olacak. Cerrahlar pedikül vidaları izlemek için bu yazılımı kullanabilecek ve önemli sayıları kendi görüş alanlarında tutarak, sanal görüntüleri özelleştirilebilir bir şekilde ayarlayabilecek. Aşağıdaki videodan yazılımın nasıl çalıştığını görebilirsiniz:

Microsoft'un artırılmış gerçeklik platformuna yatırım yapan şirketler, teknolojiyi profesyonel kullanıma entegre etme yönünde adım atmaya devam edeceklermiş gibi görünüyor. 

Microsoft HoloLens Yine Akılları Durduracak Bir Uygulama Geliştirdi

YORUMLAR