Microsoft, Hololens'in Gelecekte Hangi Sektörlerde Kullanılacağını Açıkladı

Microsoft, Hololens'in Gelecekte Hangi Sektörlerde Kullanılacağını Açıkladı

Microsoft Hololens şu ana kadar gördüğümüz en geliştirilmiş artırılmış geçeklik projesi. Microsoft, Hololens’in ufkunun ne kadar geniş olduğunu gösteren bir video yayınladı.

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili haberimizde Microsoft Hololens’i artırılmış gerçekliğin son noktası olarak tanımlanıyordu. Ancak şimdiye kadar Hololens’i sınırlı uygulamalar üzerinde tanıma fırsatı sunabilmişti. Minecraft Hololens demosu son derece başarılıydı. Hatırlarsanız İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi haberimizle bu muazzam demoyu sizlerle paylaşmıştık.

Microsoft Hololens’in sınırlı kategorilerde kullanılmayacağını, ufkunun eğitim, öğretim ve bilim dallarında da sonsuz olduğunu gösteren bir demo video daha yayınladı. Bu video Hololens’in neler yapabileceğini, hayatımızda hangi noktalarda faydalı olabileceğini net bir şekilde gösteriyor.

Üniversitelerin Tıp Bölümlerinde Hololens’in artırılmış gerçeklik yeteneği anatomi derslerinde ve hastalık semptomları belirlemede bir çığır açacağa benziyor. Microsoft özellikle pozitif bilimleri müfredatında bulundurun tüm üniversitelerde Hololens’in eğitim ve öğretimde çığır açacağını savunuyor.

Hololens’in son uygulama videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Microsoft Giyilebilir Teknoloji Hololens'i Tanıttı

Hololens ile Halo 5 Oynamanın Keyfi Bir Başka Oluyor, İzleyin

Sanal Gerçeklik: Arkasında Kimler Var, Ne Yapıyorlar?

YORUMLAR