Microsoft Hololens'te Uzun Süre Düzeltilemeyecek Bir Hata Saptandı

Microsoft Hololens'te Uzun Süre Düzeltilemeyecek Bir Hata Saptandı

Microsoft’un heyecan veren artırılmış gerçeklik projesi Hololens gözlüklerinde saptanan bir hata, tüm projeyi tehlikeye atabilir.

E3 2015 Konferansı’nda başarılı sunumlar yapan Microsoft Hololens projesinin uzun süredir saklanan bir hatası ortaya çıkarıldı. Bu hatanın cihazın çıkış tarihine kadar giderilmesi de mümkün görünmüyor.

Microsoft’un Hololens proje müdürü Kudo Tsunoda, Hololens projesinde hala önemli bir noktanın bir türlü düzeltilemediğini itiraf etti. Hololemns’in görüş açısıyla ilgili olan bu sorunu Tsunoda şöyle anlatıyor.

“Hololens muazzam bir proje, ancak önemli bir sıkıntısı var. Hololens’in görüş açısı çok dar, normal insan gözünün bile gördüğü açıdan objeleri algılamakta güçlük çekebiliyor. Objelerle etkileşim halinde olmak için onları mutlaka gözlüğün ortasına almak ve öyle kullanmak zorundasınız. Kısaca Hololens’in görüş açısı çok kısıtlı ve bu kullanıcılarda sıkıntı yaratıyor.”

Tsunoda bu problemle ilgili olarak çalıştıklarını ancak giderilmesinin zaman alacağını belirtiyor. Hololens’i E3 2015 Konferansında deneyen birçok insan “Neden her şeyi göremiyorum?” sorusunu gündeme getirince Microsoft’ta bu açıklamayı yapmak zorunda kaldı. 

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

Hololens ile Halo 5 Oynamanın Keyfi Bir Başka Oluyor, İzleyin

YORUMLAR