Microsoft, Lumia Telefonlarından Nokia İsmini Kaldırıyor

Microsoft, Lumia Telefonlarından Nokia İsmini Kaldırıyor

Uzun ve karmakarışık bir partnerlik ilişkisinden sonra Microsoft'un Nokia'yı satın almasıyla birlikte gelişen Windows Phone modelleri, kariyerlerinin devamı için bu sefer tek bir markayla yola devam edecekler. Microsoft'un akıllı telefon modelleri artık "Microsoft Lumia" adıyla tanınacak.

Microsoft'un Windows 10 ile birlikte duyurduğu, Microsoft'un akıllı telefon sisteminin de dahil olduğu yeniden markalaşma çalışmaları Fransa'da başladı. Microsoft'un komutasında kendi ürün markalarından sosyal medya hesaplarına ve tüm online mecralara yayılacak yeniden markalaşma ilk olarak firmanın satın aldığı kanat Nokia'yı vurdu. Nokia artık Microsoft'tan ayrı olarak çalışmalarını ve ağlarını genişletmeye devam edecek. Bu noktada zaten akıllı telefon pazarında kaç senedir Nokia ismi geçmese de, Microsoft'un eski telefon devini satın almasıyla özellikle Nokia Lumia markasını az çok duyuyorduk. Artık bunu bile duyamayacak olabiliriz.

Microsoft'un bu adımı atacağını tahmin ediyorduk, dediğimiz gibi firma Windows 10 ile birlikte kurumsal olarak yeniden yapılanma çalışmalarına gireceklerini ve bunun en çok ürünlerine etki edeceğini söylemişlerdi. Sadece Lumia ismi kullanılarak hem Windows Phone kapsamında çok fazla değişiklik yaratılmayacak, hem de yeniden markalaşma sayesinde Microsoft kendi akıllı telefon modellerine daha çok müşteri çekebilecek. Microsoft'un Nokia ismini kendi telefonlarından kaldırmak için ne gibi çalışmalar izleyecek, bunu önümüzdeki aylar gösterecek.

Şubat Ayından İtibaren Tüm iOS Uygulamaları 64-bit Üzerine Kodlanacak

Uzay Simülasyonu Space Engineers, 1 Milyon Kopya Satışa Ulaştı

YORUMLAR