Microsoft Mac'lerin Kedi Şapkası Kadar İşlevsel Olduğunu Söyledi

Microsoft Mac'lerin Kedi Şapkası Kadar İşlevsel Olduğunu Söyledi

İçerisinde bulunduğumuz ayın başlarında Apple'ın iPad Pro'suna ağır darbeler indiren bir reklam yayınlayan Microsoft, aynı işi bu sefer Mac bilgisayarlar için yaptı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Microsoft, sahibi olduğu Surface'ların reklamını yapmak için kısa bir film yayınlamıştı ve bu filmde Apple'ın iPad Pro'suna ağır sözler söylenmişti. Geçtiğimiz gün Surface Pro 4 için yeni bir reklam filmi yayınlayan Microsoft, bu sefer Mac bilgisayarlara kedi şapkası benzetmesi yaptı. Reklam filminde sarf edilen sözler PC ve Mac arasındaki savaşı yeniden alevlendirecek gibi görünüyor.

Yeni reklam filminde insanları MacBook yerine Surface Pro 4 almaya ikna etmeye çalışan Microsoft, kendi cihazının sahip olduğu çıkarılabilir klavye, kalem ve dokunmatik ekran özelliklerini ön plana çıkarmak istemiş. Kendi cihazıyla MacBook Air'i karşılaştıran Microsoft, reklam filminde Macbook Air için "kedi şapkası kadar işlevsel" şeklinde bir tanımlama da yaptı. İlginç bir tanımlama yapan Microsoft, Macbook Air'lerin aynı zamanda "yavaş, ağır ve biraz düz" olduğunu da söyledi. Kurduğu cümlelerle tam bir savaş başlatan Microsoft'un bu cümlesine Apple cephesinden bir yanıt gelip gelmeyeceğini de ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Microsoft'un yayınladığı müzikal tadındaki yeni reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Microsoft Office, Skype ve One Drive Artık Lenovo Akıllı Telefonlarla Gelecek

Apple Yeni Patenti İle Hırsızları Parmak İzinden Yakalayacak

YORUMLAR