Microsoft Nokia Hatasının Bedelini Çalışanlarına Ödetti, 7 Bin Kişi İşini Kaybetti

Microsoft Nokia Hatasının Bedelini Çalışanlarına Ödetti, 7 Bin Kişi İşini Kaybetti

Microsoft, Windows Phone departmanında çalışan 7 bin 800 kişiyi işten çıkardı. Bu durum Nokia’nın satın alınmasından bu yana yaşanan sıkıntılara bağlanıyor.

Dün yayınlanan bir bildiriyle beraber Microsoft, ağırlığı Windows Phone donanım departmanında olmak üzere 7.800 kişiyi işten çıkardı.  Her şey bununla da bitmiyor, Microsoft, 2016 yılına kadar Windows Phone departmanında işten çıkarmalara devam edileceğini, bütçe kesintisi sebebiyle bu departmanın küçültüleceğini de açıkladı.

Bu gelişme bir süredir internette dolaşan Microsoft'un Windows Phone Üretimini Durduracağı Söyleniyor haberleriyle de bağlantısı var. Kapalı kapılar arkasında Microsoft’un Nokia’yı satın almasının büyük bir hata olduğu, Windows Phone markasının son derece zarar eden ve Pazar payını artıramayan bir ürün olduğu konuşuluyor.

Tüm bu gelişmeler fısıldanırken Microsoft Windows Phone’dan vazgeçmeyeceklerini açıkladı. Lumia üretiminin devam edeceği, yılsonuna kadar planlanmış ürünlerin ve cihazların piyasaya sürüleceği belirtildi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella tüm Microsoft çalışanlarına seslendiği bir e-postada, “ileriye bakmaya devam edeceklerini, daha etkin ve gelişmiş akıllı telefon portfolyosu hazırlama hedefleri” olduğunu yazdı. 

Windows 10 Mobile İnternet Kotalarını Kaldırıyor

Windows Phone ile WhatsApp Sesli Arama Özelliği için Uygulamanızı Güncelleyin!

YORUMLAR