Microsoft, PlayerUnknown's Battlegrounds'un Yayıncısı Oldu

Microsoft, PlayerUnknown's Battlegrounds'un Yayıncısı Oldu

Microsoft, E3 2017 sırasında bu senenin PC platformundaki en başarılı oyunlarından bir tanesi olan PlayerUnknown's Battlegrounds'un Xbox platformuna çıkacağını açıklamıştı. Bugün öğrendiğimiz yeni bilgiye göre şirket aynı zamanda oyunun Xbox platformundaki yayıncılığını da üstlenecek.

E3 2017 sırasında Microsoft'un düzenlediği konferansa katılan PUGB'nin geliştiricileri, oyunda yaptıkları yeniliklere dair bilgiler verirken, sene sonuna kalmadan Xbox üzerinden de oynanabileceklerinin müjdesini vermişlerdi. Steam üzerinde CS:GO'yu bile sollayan ve en çok oynanılan oyunların arasına girmeyi başaran PlayerUnknown's Battlegrounds'un Xbox sürümü için bir iyi haber de Microsoft'tan geldi ve şirket oyunun yayıncılığını da üstlendiğini açıkladı.

Konsol tarafından oyunun yayıncılığını Microsoft'un üstlenmesiyle birlikte mali olarak da daha büyük imkanlara sahip olacak olan Bluehole Studios, Xbox kullanıcılarının karşısına çok daha iyi bir oyunla çıkacak. Bununla birlikte Xbox One X'in güçlü donanım özelliklerini de sonuna kadar kullanacağını söyleyen Bluehole, Microsoft'un desteğiyle konsoldaki en iyi oyunlardan bir tanesi yapmak istediklerinin de altını çizdi.

Microsoft'un yayıncılığı üstlenmesinin ardından PlayerUnknown's Battlegrounds için hala bir çıkış tarihi açıklanmazken, daha en başta Xbox'ta "süreli" olarak kalacağı açıklanan oyunun, ilerleyen zamanlarda Playstation 4'e de çıkacağı belirtilmişti.

PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti

PlayerUnknown's Battlegrounds, CS: GO'yu Solladı!

PlayerUnknown's Battlegrounds 4 Ayda 5 Milyon Sattı

YORUMLAR