Microsoft, Sanal Gerçekliği Farklı Bir Boyuta Taşıyor

Microsoft, Sanal Gerçekliği Farklı Bir Boyuta Taşıyor

Son yıllarda popüler olan sanal gerçeklik teknolojisine bir süre önce giriş yapan Microsoft, 3 Ekim'de düzenlenecek bir etkinliği duyurdu. Etkinlikte yeni ürün tanıtmayacak olan şirket, daha çok bu yıl içerisinde çıkardığı ürünler hakkında bilgiler verecek.

Kaliforniya'nın San Francisco şehrinde düzenlenecek etkinliğin davetiyeleri şimdiden gönderilmeye başlandı. Davetiye üzerinde yazan, "Microsoft’un yeni istikametini duyma fırsatı” cümlesi dikkat çekti. Ayrıca Kinect ve HoloLens’in yapımcısı olan Alex Kipman da etkinlikte yer alacakken, Microsoft adına ürettiği ürünlerin fiyatlarının 3 bin dolar seviyesinde olduğunu belirtmekte fayda var.

Microsoft'un etkinlikte bu yıl tanıttığı sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde durması bekleniyorken aynı zamanda yeni Surface laptopları hakkında da yeni bilgiler verebileceği düşünülüyor. Ayrıca yeni gözlükler Windows 10 Fall Creators Update ile eş zamanlı olarak kullanıcılara sunulacak.

Bunlara ek olarak etkinlikte, Microsoft şirketinden yeni bir HoloLens tanıtımı gelmesi çok düşük bir ihtimal. Yeni lensini 2019 yılına saklayan Microsoft, kısacası bu etkinlikte yeni ürünlerden daha çok 2017 içerisindeki ürünlerin üzerinde duracak.

Ayrıca Microsoft'un bir süre önce Karma gerçekliği tanıtmak adına yayınladığı videoya göz atabilirsiniz:

Microsoft Edge Tarayıcı Bugün Tam 330 Milyon Cihazda Aktif

Microsoft, Xbox One S İle Japonya'da İstediğini Alamadı

YORUMLAR