Microsoft, Solitaire Efsanesinin 25. Yılını Özel Turnuvayla Kutluyor

Microsoft, Solitaire Efsanesinin 25. Yılını Özel Turnuvayla Kutluyor

Microsoft'un yaratmış olduğu ve Windows işletim sisteminin vazgeçilmez eğlence kaynağı Solitaire ya da ülkemizde yaygın olarak kullanılan adıyla kart falı 25 yaşına girdi. İlk olarak 18 Mayıs 1990 tarihinde ortaya çıkan Solitaire şüphesiz ki oyun tarihinin en çok oynanan oyunları arasında. Bu basit; fakat bir o kadar da eğlenceli oyun Windows işletim sistemiyle birlikte gelen oyunların en beğenilenleri arasında. Her bilgisayardan bu oyuna erişilebiliyor olunması ve oyunun çalışmak için özel bir sistem gereksinimine sahip olmaması Solitaire oyununa milyonlarca bilgisayar kullanıcının erişmesini mümkün kılıyordu. Özellikle iş yerlerinde ilgi gören Solitaire bir numaralı zaman öldürme aracı olarak tanımlanabilir.

25. yılını dolduran Solitaire oyununu Microsoft unutmamış ve özel bir Solitaire turnuvası düzenlemeye karar vermiş. Bu turnuva ilk olarak Microsoft çalışanları arasında yapılacak ve Microsoft'un en iyi Solitaire oynayan personelleri belirlenecek. Sonrasında ise Microsoft çalışanları dünya çapındaki Solitaire oyuncularıyla karşılaştırılacak. 5 Haziran tarihinde başlayacak turnuvanın ödülünün ne olacağı hakkında ise herhangi bir bilgi paylaşılmıyor.

Solitaire oyunu Windows 8 çıkana kadar Windows işletim sistemleriyle birlikte gelmekteydi. Fakat Windows 8 çıktıktan sonra bu oyun Windows Mağazası'na taşındı. Eğer Windows 8 veya Windows 8.1 işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız Solitaire oyununu bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Candy Crush Saga, Windows 10 Oyunlarından Biri Oldu

YORUMLAR