Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı Tablet Dünyasında Dengeler Değişti

Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı Tablet Dünyasında Dengeler Değişti

Microsoft etkinliğinin assolisti gibi heyecanla beklenen Microsoft Surface Pro 4 tanıtıldı. Microsoft Surface Pro 4 ekranı iki farklı boyuta dönüşebiliyor.

Microsoft Surface Pro 4 ekranı PC olarak kullanıldığında kenarları 12.3 inçe kadar genişliyor. Tablet modunda ise Microsoft Surface Pro 12 inç olarak kullanılıyor. Böylelikle Microsoft Surface Pro 4 PC modunda daha geniş ekran kapasitesi sunarken daha kaliteli 267ppi görüntü kalitesi sunuyor. Tablet modunda ise yan taraflardan daralan ekran elle tutulmayı kolaylaştırıyor ancak 216ppi kalitesine geri dönüyor. Microsoft Surface Pro 4 1TB dahili bellek kullanıyor ve 16 GB RAM ile destekleniyor. 

Surface Pro 4 Surface Pen

Microsoft Surface Pro 4 bir adet Surface Pen adı verilen kalemle geliyor. Kalemin batarya ömrü 1 yıl olarak açıklandı. Kalemin arkasında bir de elektronik silgisi bulunuyor. Cortana sanal asistanı Surface Pen’e entegre edilmiş. Kalemin arka düğmesini basılı tutarsanız Cortana tabletin ekranında hemen "pop up" olarak açılıyor. Kaleme iki kere tıklandığında yine Microsoft Surface Pro 3’teki gibi One Note Office yardımcı programı açılıyor ve hemen notlarınıza göz gezdirebiliyorsunuz. Surface Pen Microsoft Surface Pro 4’un hemen yanına manyetik bir bantla tutturulabiliyor.

Microsoft Surface Pro 4, 6'ıncı nesil Intel işlemci taşıyor. Bir dizüstü bilgisayarı kadar hızlı ve performans sahibi cihaz olarak lanse ediliyor. Microsoft Surface Pro 4 bir ömnceki modelinden yüzde 50 daha hafif ve yüzde 30 daha hızlı. Surface Pro 4’ün fiyatının 1,300 dolar civarında olması bekleniyor.

Apple iPad Pro'nun Rakibi Microsoft Surface Pro 4'ün Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

iPad Pro ve Microsoft Surface Pro'yu Karşılaştırdık

YORUMLAR