Microsoft Surface Pro 5'in Özellikleri Sızdırıldı

Microsoft Surface Pro 5'in Özellikleri Sızdırıldı

Microsoft, Surface Pro 4'ü geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürdü ve oldukça güçlü bir bilgisayar olmasına rağmen yenileme furyasına devam etmesi gerekiyor. Yeni nesil Surface Pro 5'in ne zaman çıkacağı doğrulanmasa da, yeni yayınlanan bir raporda Microsoft Surface Pro 5'in özellikleri sızdırıldı.

Herhangi bir ürünün yeni nesili çıkacağında beklenildiği gibi, Surface Pro 5'in de daha gelişmiş donanımı olmasını ve belki de tasarımda bazı küçük değişikliklerle gelmesini bekleyebiliriz. Açıklanan rapora göre, Surface Pro 5, Intel Kaby Lake işlemciye, 512 GB'a kadar SSD depolama alanına, USB Type-C ve Thunderbolt bağlantı noktalarını seçebilme özelliği ve kablosuz ve manyetik olarak şarj edilebilen yeni bir kalem içeriyor olabilir. 

Intel'in Kaby Lake mimarisinin 4K desteğine sahip olması gerçeği düşünüldüğünde, Surface Pro 5'in de bu ekran çözünürlüğüne kadar yükseltilebileceğini öngörebiliriz. Sızdırılan bilgilerde de yer alan bu durumda Microsoft'un ne yapacağını henüz bilmiyoruz. 

Gelecek yılın ilk çeyreğinde çıkması beklenen yeni nesil Surface'in hangi özellikleri doğrulanacak hep birlikte göreceğiz.

Microsoft Surface Pro 4 Reklamında Apple iPad Pro ile Dalga Geçti

Microsoft Surface Pro 5 Hakkında Detaylar Sızıyor

YORUMLAR