Microsoft Surface Pro 6 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Microsoft Surface Pro 6 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Microsoft, Surface ailesinin yeni üyesi Surface Pro 6’yı tanıttı. Tasarım itibarıyla çok şık görünen cihaz, selefine göre yüzde 67 daha güçlü bir performans sunuyor. 

Amerikan teknoloji devi, Surface Pro 6 ile Intel’in sekizinci nesil işlemcilerine geçiş yapıyor. Yeni amiral gemisinde 2012 yılında çıkardığı orijinal Surface RT'yi hatırlatan bir siyah renk kullanan Microsoft, hem donanım hem de tasarım anlamında çok daha iyi bir modelle karşımıza çıktı.

surface pro 6 siyah

Fiyat konusunda da kullanıcıları memnun etmek isteyen şirket, en ucuz Surface Pro 6’nun giriş seviyesi Surface Pro'dan 100 dolar daha ucuz olduğunu belirtti. 

Bugün itibarıyla ön siparişe açılan Surface Pro 6’nun 16 Ekim'de raflardaki yerini alması bekleniyor. 

Surface Pro 6 Özellikleri

8GB / 16GB RAM seçeneklerine sahip olan Surface Pro 6, sekizinci nesil Intel i5 veya i7 işlemcilerle birlikte geliyor. Microsoft, i5 sürümü için Intel UHD Graphics 620, i7 içinse 620 olmak üzere iki farklı ekran kartı seçeneği sunuyor. Maksimum 1 TB SSD depolama ile satılacak olan cihaz, ayrıca yenilenmiş bir soğutma sistemine sahip olacak.

Surface Pro 6’nın  2736 x 1824 piksel çözünürlüklü 12,3 inç ekranı, 267 PPI piksel yoğunluğu sunuyor. USB-C portu bulunmayan cihazda, USB 3.0 konnektörü, bir kulaklık jakı ve daha önce Surface Pro'da bulunan hemen hemen tüm diğer bağlantı seçenekleri bulunuyor.

Microsoft Surface Pro 6 özellikleri

Surface Pro 6, tüketici modellerinde Windows 10 Home ile birlikte gelirken, ticari sürümler Windows 10 Pro ile gönderilecek. Önceki modele göre yüzde 67 daha güçlü olan cihaz, 13.5 saate kadar uzayan pil ömrüyle kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayacak.

Son olarak fiyatlara bakarsak; 8GB RAM ve 128GB SSD depolama ile gelen Surface Pro 6, 899 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 8GB RAM ve 256GB’lık siyah modelin fiyatı ise 1,199 dolar olarak belirlendi.