Microsoft Uygulamaları Android Platformunda Zirvede

Microsoft Uygulamaları Android Platformunda Zirvede

Son yıllarda başka platformlara yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Microsoft, Android platformunda da büyük başarı elde etti. Açıklanan verilere göre Microsoft Office Word ve OneDrive en hızlı büyüyen uygulamalar arasında yer aldı. 

Yazılım devi Microsoft, mobil platformlara ve bulut sistemine geçiş yapan şirketlerin başında geliyor. Yaptıkları gelecek planının bir parçası olarak Microsoft müşterisi olmayan kullanıcılar için Android ve iOS platformlarına da yatırımlarını sürdüren şirket, emeklerinin karşılığını almaya başladı. Kendi ürünlerini rakip platformlarda zirveye taşımaya başlayan şirketin şimdilik en büyük başarısı ise üretkenlik uygulaması Microsoft Word ve OneDrive'dan geldi. Bir araştırma şirketinin verilerine göre bu iki uygulama Android'in en hızlı büyüyen ürünleri arasında yer aldı. 

Microsoft Word ve OneDrive'ın başarısını istatistiklere bakarakta görmek mümkün. Google Play Store üzerinden yaptığımız küçük bir arama ile bu iki uygulamanın 50 milyon ile 100 milyon arasında cihaza indirildiğini görüyoruz. Bu istatistiklere göre, en hızlı büyüyen uygulamalar arasında beşinci olan OneDrive'ı yedinci sıradaki Word takip ediyor. 

Diğer yandan Windows'un patronu Terry Myerson'un açıklamalarına bakmakta fayda var. Myserson, Android ve iOS uygulamalarına yatırım yapmaya devam edeceklerini açıklarken, kendi platformlarını da görmezden gelmeyeceklerini sözlerine ekledi. Şu sıralar Windows 10'a odaklanan şirketin bir sonraki hamlesi merakla bekliyoruz.

Microsoft Office 2016 Çıktı, İşte Kullanmanız İçin Gereken Sistem Özellikleri

Microsoft, Windows 10 Yükseltme İşkencesine Son Veriyor


YORUMLAR