Microsoft'un Akıllı Araç Yazılımı Tüm Kuralları Değiştirebilir

Microsoft'un Akıllı Araç Yazılımı Tüm Kuralları Değiştirebilir

Apple ve Google'ın akıllı araba projelerinin ardından Microsoft'un da bu konu üzerinde çalışma sürdürdüğü ortaya çıktı. Ancak Apple'ın kendi akıllı arabası aksine Microsoft, otomatik araba teknolojisi yerine araçları güçlendirecek ve kullanıcılara eşsiz bir sürüş deneyimi verecek bir otopilot yazılımı üzerinde çalışıyor.

Microsoft'un iş geliştirme başkanı Peggy Johnson'ın açıklamasına göre firma, otomatik araç kavramını farklı bir boyuta taşımak ve sürüş asistanı olarak arabalarda bulunacak bir yazılım geliştirmek istiyor. Buna Iron Man'in Jarvis'i desek çok da yanlış olmaz sanırım. Arabalarda çalışacak bir Windows 10 ise korkutucu olsa da güçlü bir olasılık.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok araba üreticisi araç içerisindeyken üretkenliği artırabilecek sistemler deniyorlar. Johnson'ın açıklaması bu noktaya da parmak basıyor; "bir gün içerisinde arabalarınızda düşündüğünüzden çok vakit geçiriyorsunuz. Bu aralıklarda arabanız neden ofisinizin bir parçası olmasın, işinizi daha çabuk bitirmeniz için kullanabileceğiniz bir ortam haline gelmesin? Bunun ve çok daha fazlasının olabileceğine yürekten inanıyoruz."

Microsoft'un otopilot sistemiyle kendi kendine gidebilen arabalar dışında farklı üretkenlik yazılımlarıyla da ilgilendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Aracınızın içinde çalışacak bir Windows'a ne dersiniz?

Apple, Samsung, Nokia Marka Araba Olsa Nasıl Olur?

Türk Yapımı Elektrikli Araba Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR