Microsoft'un Ücretsiz Oyunu Phantom Dust Çıktı, Hemen İndirin!

Microsoft'un Ücretsiz Oyunu Phantom Dust Çıktı, Hemen İndirin!

Hatırlayacağınız üzere dün sizlere Microsoft'un Windows 10 ve Xbox One sahiplerine tamamen ücretsiz bir oyun dağıtacağının haberini vermiştik. Haberimizi hazırladığımız saatlerde oyun henüz Windows Uygulama Mağazası üzerinde yayınlanmamıştı. Fakat ilerleyen saatlerde Phantom Dust adlı bu oyun yayınlanarak indirmeye açıldı.

İlk olarak 2004 yılında çıkan Phantom Dust, sadece Xbox oyun konsoluna özel bir oyundu. Daha sonradan oyunun baştan yapılacağı açıllanmış; fakat ilerleyen dönemde bu proje iptal edilmişti. Oyunu geliştiren Microsoft Game Studios, oyunu tamamen baştan yaratmak yerine yenilemeyi tercih etmişti. Phantom Dust'ın yenilenen sürümü iyileştirilmiş grafikler ve seslerin yanısıra 16:9 ekran desteğini de getiriyor, yani oyunu geniş ekranlı monitör ve televizyonlarınızda görüntü gerdirilmeden oynayabiliyorsunuz.

Phantom Dust oyunculara yaklaşık 15 saat süren bir hikaye modu sunuyor. Bunun yanısıra oyunda online maçlara çıkarak diğer oyuncularla PvP karşılaşmaları yapabiliyorsunuz. TPS türünde bir aksiyon oyunu olan Phantom Dust bize farklı elementlerin gücünü kullanarak savaşma imkanı veriyor. Oyuncular, bir kart oyununda olduğu gibi kullanacakları büyüleri bir kart destesi şeklinde diziyorlar ve sonrasında savaşıyorlar. Bazı büyüler yakın mesafede etkiliyken bazıları da uzak mesafede etkili. Bu durum da oyuna taktiksel bir derinlik kazandırmakta.

Phantom Dust'ı Windows 10 bilgisayarlarınıza indirmek, oyunun sistem gereksinimlerini görmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Awesomenauts Yakında Tamamen Ücretsiz Oluyor

Orijinal StarCraft ve Brood War Genişleme Paketi Tamamen Ücretsiz!

YORUMLAR