Millenium Falcon Gökyüzünde Göründü

Millenium Falcon Gökyüzünde Göründü

Star Wars hayranları sınır tanımıyor. Ünlü bilim kurgu efsanesinin ikon uzay gemisi Millenium Falcon'dan esinlenerek yapılan drone’u bir de uçarken izlemelisiniz. 

Sosyal medyada Star Wars hayranları 2 gündür Millenium Falcon'dan esinlenilen drone'dan bahsediyor (insansız hava aracı). Oldukça ilgi gören bu araç tamamen el yapımı ve bir drone iskeletinin üzerine köpüklerle inşa edilmiş. 

Oldukça havalı duran ve filmden çıkmışçasına gökyüzünde süzülen araç, herkesin ilgi odağı oldu. Bir quadcopter kullanılarak geliştirilen cihazın aslında bildiğiniz drone'lardan tek farkı bir karakteri olması. Son derece detaylı olarak çalışan Millenium Falcon modelini araca uygulayan sahibi ise şu anda sosyal medyada hakkında en çok konuşulan kişilerden biri haline geldi. Nasıl yapıldığını şu linkten takip edebilirsiniz.

Millenium Falcon drone çok büyük bir olasılıkla tasarımcılara çok ilham verecek. Böylelikle drone tasarımlarının klişe olmaktan çıkarak bambaşka modellerde piyasaya sürülmesi ise an meselesi. Millenium Falcon'a benzetilen drone’un ABD'de bazı federal yasalar tarafından engellenebileceği de tartışılıyor. Çünkü oyuncağın modifiye edilmiş olması bu yasalar tarafından bazı kuralların çiğnenmiş olması anlamına da geliyor.

İşte bu süper oyuncağın videosu.

 

Parrot Bebop DroneFotoğrafları

Türkiye'de Drone Uçurmak Yasaklanıyor mu?

GoPro Kameralı Drone Üretimine Başlıyor

YORUMLAR