Minecraft Dungeons Çıkış Tarihi Duyuruldu

Microsoft, Minecraft Dungeons çıkış tarihini kısa bir tanıtım videosuyla duyurdu.

Microsoft ve Mohang, E3 2019’da Minecraft Dungeons oyununu tanıtmıştı. Diablo gibi türünün en iyilerinden ilham alan, aynı zamanda bilindik Minecraft estetiğini koruyan bir zindan keşif oyunu beta sürecinden çıktı. Minecraft Dungeons çok yakında oynanabilir olacak.

Microsoft ve Mohang, Minecraft Dungeons oyununu 2020 bahar ayında çıkarmayı hedefliyordu ancak koronavirüs salgını bu planı etkiledi. İyi haber şu ki, Minecraft Dungeons’ın 26 Mayıs 2020 tarihinde çıkış yapacağı bizzat oyunun yapımcıları tarafından duyuruldu. Oyun, Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows ve Xbox One platformuna çıkış yapacak. Microsoft’un tüm ilk parti oyunlarında olduğu gibi, konsol ve PC’de Xbox Game Pass aracılığıyla da indirilebilir olacak, dolayısıyla bu hizmete abone olanlar ilk gün indirip oynayabilecek.

Microsoft, Minecraft Dungeons çıkış tarihini kısa bir tanıtım videosuyla duyurdu ancak video çok kısa; golem düşmanına hızlıca bakış atmak dışdında hiçbir şey göstermiyor. Ancak Windows Central, oyunun beta sürümünün 45 dakikalık oynanış videosunu paylaştı.

 

YORUMLAR