Minecraft PC Satışları 12 Milyonu Geride Bıraktı

Minecraft PC Satışları 12 Milyonu Geride Bıraktı

Günden güne yükselişini sürdüren popüler strateji oyunu Minecraft, bir kilometre taşını daha geride bırakmayı başardı. Oyunun yaratıcısı Markus "Notch" Persson yaptığı açıklamayla, Minecraft'ın PC (Windows, Mac ve Linux) üzerindeki satışlarının toplamda 12 milyonu geride bıraktığını duyurdu.

Piksel piksel bir dünya yaratmanıza olanak sağlayan başarılı strateji ve simülasyon oyunu Minecraft, çıktığı ilk günden itibaren dünya genelinde birçok oyuncunun kalplerini ve zihinlerini ele geçirmeyi başararak, dünya üzerinde adeta bir fenomen haline gelmeyi başardı.

Xbox 360 gibi ev konsollarından tutun da mobil versiyonlara kadar neredeyse her platformda karşımıza çıkan Minecraft, Persson'un kendi Twitter hesabı aracılığıyla duyurmuş olduğu PC için 12 milyon satış rakamıyla, hala en popüler olduğu platformun PC olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Görünen o ki birçok oyuncu Minecraft'ı oynamak için Windows, Mac ve Linux işletim sistemini tercih ediyorlar.

Gelecek yıl içerisinde Minecraft'ın yeni nesil oyun konsolları PlayStation 4 ve Xbox One için de çıkış yapacağını düşündüğümüz zaman, Persson ve stüdyosu Mojang'ın büyümeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Dünyaca ünlü popüler strateji oyunu Minecraft'ı Tamindir.com üzerinden indirebilirsiniz.

2013 Yılının En Çok Satan Oyunları

YORUMLAR