Minecraft'ın Sinema Filmi Geliyor, Hazır mıyız?

Minecraft'ın Sinema Filmi Geliyor, Hazır mıyız?

Minecraft oyununun yapımcısı Mojang, resmi web sayfasında Minecraft filmi için çalışmaların başladığını, yönetmenin de bulunduğunu açıkladı.

Dünyanın en sevilen ve popüler oyunlarından olan Minecraft film olarak da sevenleriyle buluşacak. Mojang’ın resmi sitesinde yayınlanan mesaj, sinema filmi için karar verildiğini hatta yönetmen için de karar verildiğini resmen duyurmuş oldu.

Minecraft’ın film olarak oyun ve sinemaseverlerin karşısına çıkması fikri, 2014 yılın Ekim ayından beri var olan bir proje. Hatta o tarihlerde Müzede bir Gece, Çelik Yumruklar, Pembe Panter 2 filmlerinin yönetmeni Shawn Levy ile görüşülmüş, ancak Levy Minecraft temasından bir film yapılamayacağına karar verip projeden ayrılmıştı. Fakat görünen o ki, Mojang projeyi rafa kaldırmamış.

Geçtiğimiz günlerde Mojang, genç yönetmen Rob McElhenny’i görüştü. McElhenny, ABD’de çok tutulan 100 bölümlük "Its Always Sunny in Philedelphia" serisinin bazı bölümlerinin yönetmeni. McElhenny’nin uzun metraj deneyimi yok, ancak Majong’a göre Minecraft filmini kotaracak vizyonu var.

Minecraft ise gerçekten nasıl bir senaryoyla karşımıza gelecek bilmiyoruz ama yine de nefesimizi tutmadan beklemek gerektiğine inanıyoruz. Çünkü popüler oyunların sinemaya uyarlanmış halleri, geçtiğimiz yılarda izleyicileri ve oyun tutkunlarını çok da tatmin etmemişti. Halo temalı bir TV dizisi de geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan pilot filminin ardından oldukça düşük puan toplamış ve proje iptal edilmişti. World of Warcraft heyecanla beklenirken oyuncular ve sinemaseverler geçmiş tecrübelerine dayanarak bir yorum yapmaktan şimdilik geri duruyorlar.

Yeni Başlayanlar İçin Minecraft Rehberi

Minecraft'ı Tahtından Edecek Lego Worlds Çıkış Yaptı!

YORUMLAR