Minecraft'ın Windows Phone Versiyonunun Geliştirildiği Onaylandı!

Minecraft'ın Windows Phone Versiyonunun Geliştirildiği Onaylandı!

Microsoft geçtiğimiz haftalar içerisinde oldukça popüler bir online oyun olan Minecraft'ın geliştiricisi Mojang Studios'u satın almıştı. Bu satın alım işleminin ardından Mojang'ın Minecraft'ı bir Windows 8 uygulaması ve Windows Phone uygulaması olarak kullanıcılara sunması bekleniliyordu. Hatta oyunun bu platformlar için geliştirildiği söylentileri de geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. İşte bu söylentiler artık kesinlik kazandı ve Minecraft'ın Windows Phone versiyonunun geliştirildiği resmi olarak onaylandı.

Mojang Studios'taki Minecraft geliştirici ekibi arasında yer alan Tommasco Checchi, Twitter hesabı üzerinden bu söylentileri doğrulayarak Minecraft Windows Phone versiyonunun gerçek olduğunu kanıtlayan bir de ekran görüntüsü paylaştı:

Resimde de görüleceği üzere Minecraft bir adet Lumia telefon üzerinde test ediliyor. Tommasco Checchi Minecraft Windows Phone versiyonunun geliştirme sürecinin daha ilk aşamalarında olduğunu ve oyunun daha iyi optimize edilmesi gerektiğini söylüyor. Checchi Minecraft'ı Windows Phone cihazlarımızda oynayabilmemiz için ise çok beklemeyeceğimizi iddia ediyor.

Minecraft'ın bilgisayar versiyonunu bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

Dragon Age: Inquisition, 200 Saatlik İçeriğe Sahip

YORUMLAR