Mitsubishi Electric'in Yeni Robotu Türk Kahvesi Servis Ediyor

Mitsubishi Electric Türk Kahvesi Yapan Robot

Fabrika otomasyon ürünleri ile sanayicilere yüksek katma değer sağlayan Mitsubishi Electric, 4. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde Türk kahvesi servisi yapabilen yetenekli bir robot ile karşımıza çıktı.

Sağ Kolunuz adıyla tanıtılan yüksek hassasiyetli bu robot, Türk kahvesini köpüğünü kaçırmadan ve hiç bozulmadan servis edebilecek yeteneklere sahip.

Dijital dönüşüme yanıt veren yeni nesil otomasyon çözümleri sunmayı amaçlayan Mitsubishi Electric’in yeni robotu, sanayicilerin rahatça ve güvenle işlerini emanet edebilecekleri bir robot olarak görülüyor.

"Gıda, Yiyecek, İçecek, İlaç, Ambalaj ve Hızlı Tüketim Sektörlerinde Robotlu Çözümler" konulu panelde açıklamalarda bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, Türkiye’de başta sanayide olmak üzere robot kullanımının hemen her alanda hızla yaygınlaştığına değindi.

Türkiye’de fabrika otomasyonu ve ileri robot teknolojileri alanında Mitsubishi Electric’in oldukça iddialı olduğunu belirten Bizel, robotlarla endüstride daha esnek bir üretim sağlamayı, üretim maliyetlerini düşürerek insan konforunu artırmayı ve ihtiyaç olan her yerde robot teknolojisinin kullanılmasını amaçladıklarını söyledi.