MLG Bahar Turnuvası Bugün Başladı

MLG Bahar Turnuvası Bugün Başladı

Major League Gaming (MLG) dünyanın en çok bilinen profesyonel oyun turnuvalarından biri desek yanılıyor olmayız. Gerek katılımcı sayısıyla, gerek izleyici kitlesiyle, gerekse de dağıtılan ödüllerle kendinden söz ettirmesini biliyor. MLG Anaheim bugün başlıyor. Bahar turnuvasında 100,000 doların üzerinde ödül dağıtılacak ve ünlü isimlerin de katılımı olacak. Turnuvanın misafirleri arasında ünlü basketçiler; Dwight Howard, Dez Bryant, Ty Lawson ve DeJuan Blair'de olacak. Ünlü basketçiler yarın profesyonel oyunculara karşı bir gösteri maçı düzenleyecekler.

MLG Anaheim Spring Championship (bahar şampiyonası) E-spor etkinliği şimdiye kadar yapılmış en büyük MLG turnuvası olduğu konuşuluyor. Katılım sayısı konusunda tam olarak bir rakam açıklanmasa da MLG'nin başındaki Adam Apicella Twitter'dan: "Giriş satışlarımız inanılmaz düzeyde, şimdiye kadar yapılmış en büyük MLG olacak." yazdı. 

MLG Anaheim bahar şampiyonası California'da yapılıyor. O kadar uzağa gidemeyeceksiniz diye üzülmeyin. MLG turnuvasını twitch.tv üzerinden canlı takip edebilirsiniz. Oynanan oyunların başında; StarCraft IILeague of Legends ve Call of Duty: Black Ops II geliyor. Çok büyük bir oyuncu kitlesi tarafından sevilen bu oyunları seçmek zor olmamış olsa gerek. Üçü de kendi alanlarında lider oyunlar..

Call of Duty ve Destiny Rakip Değil

YORUMLAR