Mortal Kombat'ın Babası Korku Temalı Bir Dövüş Oyunu Yapmak İstiyor

Mortal Kombat'ın Babası Korku Temalı Bir Dövüş Oyunu Yapmak İstiyor

90'lı yıllarda Mortal Kombat serisini yaratarak oyun tarihine geçen ve oyun kültüründe yeni bir sayfa açan Ed Boon gelecek projeleri hakkında konuştu. Usta geliştirici kendi kurduğu NetherRealm Studios ile uzun yıllar süren sessizliğini bozmuş ve son yıllarda başarılı dövüş oyunlarına imza atmıştı. Mortal Kombat serisi de Mortal Kombat X ile oldukça başarılı bir geri dönüş yapmıştı. Peki Mortal Kombat X'ten sonra Ed Boon neler yapmayı planlıyordu? İşte bu sorunun cevabı kendisiyle yapılan röportajlarda ortaya çıktı.

Ed Boon'a yöneltilen sorularda usta geliştirici yine bir dövüş oyunu üzerinde çalışacağını onaylamış oldu. Bu yeni dövüş oyununun alt yapısını korku filmlerinin oıluşturması ise yüksek bir ihtimal. Hatırlanacağı üzere Ed Boon ve ekibi Mortal Kombat X'te Elm Sokağı Kabusu'nun ana kahramanı Freddy Krueger ile 13. Cuma'nın acımasız pskopatı Jason'ı oyuna dahil etmişti ve bu anlamda yeni projelerine bir başlangıç yapmışlardı. Ed Boon korku filmlerindeki hayaletleri, canavarları, iblisleri ve pskopatları bir araya toplamanın daha önceden de aklında olduğunu, kendisine benzer fikirlerle sıkça başvurulduğunu ifade ediyor.

Ed Boon konu hakkında fikirleri halen topladıklarını ve bir gün korku temalı dövüş oyunlarını gerçeğe dönüştürebileceklerini sözlerine ekliyor. Aslında NetherRealm Studios'un bu işi gerçekleştirebilmek için çok büyük emek harcamasına da gerek yok gibi görünüyor; çünkü firma Mortal Kombat serisinde her zaman vahşeti ön planda tutmuştu. Bu da korku filmi kahramanlarının doğasıyla örtüşen bir faktör. Zaten Mortal Kombat X'te yer alan korku filmi kahramanları da firmanın bu işin altından kalkabileceğini kanıtlamaktaydı.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar (Dev Liste)

YORUMLAR