Mount & Blade 2: Bannerlord'un Gamescom 2017 Özel Oynanış Videosu Yayınlandı!

Mount & Blade 2: Bannerlord'un Gamescom 2017 Özel Oynanış Videosu Yayınlandı!

Ülkemizde ve Dünya'da heyecanla beklenen tarihi savaş oyunu Mount & Blade 2: Bannerlord için Gamescom 2017 etkinliğinde özel bir oynanış videosu yayınlandı.

Taleworlds Entertainment tarafından geliştirilen oyun senelerdir yapım aşamasında ve halen oyunun net bir çıkış tarihi ortada yok. Buna rağmen Taleworlds, geçtiğimiz seneden itibaren oyun için detaylı oynanış videoları yayınlıyor ve Mount & Blade 2: Bannerlord'un tamamlanmak üzere olduğunun ipuçlarını veriyor.

Yeni yayınlanan Mount & Blade 2: Bannerlord oynanış videosu bize oyunda yer alacak Captain Mode adlı oyun modunu tanıtıyor. Videodaki görüntülere bakıldığında bu modda oyuncuların küçük bir askeri birliğin liderinin yerine geçebileceğni görüyoruz. Savaş sırasında düşmanlarımızla çarpışırken bir yandan da emrimizdeki askerlere komutlar verebiliyor ve taktiksel kararlar alabiliyoruz.

Videoda farklı taraflardaki farklı asker türleri ile savaşıldığına tanık oluyoruz. Kimi zaman bir okçu, kimi zaman baltalı ya da balta + kalkan kullanan bir piyade, kimi zaman da mızraklı bir atlı olunabiliyor. Oyunun grafiklerinin de güzel göründüğü söylenebilir. Karakter animasyonlarında da tatmin edici bir kalite mevcut. Özellikle askerler attan düşerken ortaya güzel sahneler çıkıyor.

Captain modunda her tarafta 5 oyuncu kendi birliklerini yönetecek ve savaş alanının galibi olmaya çalışacak. Yazının başında da belirttiğimiz üzere Mount & Blade 2: Bannerlord'un halen resmi bir çıkış tarihi bulunmamakta.

Taleworlds, Mount & Blade 2 Çıkış Tarihi Hakkında Açıklama Yaptı

YORUMLAR