Mozilla Firefox 45.0 Artık İndirilebilir Durumda

Mozilla Firefox 45.0 Artık İndirilebilir Durumda

Firefox'un beklenen yeni 45.0 güncellemesi bugün Mozilla tarafından indirilebilir olarak kullanıcılara açıldı. Henüz resmi olarak yayınlanmayan güncellemeyi hemen indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Linux, OS X ve Windows platformlarının hepsi için indirilebilir durumda olan güncelleme de tabii ki de yeni özellikler mevcut. Ön plana çıkan özellikler arasında arayüz barına eklenmiş olan Eşzamanlı Sekmeler, "Merhaba" mesajı veren anlık tarayıcı sekmesi ve kullanıcıların .onion'u bloklamasına yarayan yeni "network.dns.blockDotOnion" özelliği yer alıyor. 

Ayrıca Firefox'un yeni güncellemesinde Awesome Bars özelliğinde de yeni güzellikler var. Bunun dışında artık Firefox tarayıcısı, IDN formatlı URL'leri direkt olarak yönlendirecek. Mozilla'nın tarayıcıyı geliştirmek konusunda sisteme eklediği birçok görünmez özellikle de vart. Tarayıcının hızlı çalışması, pürüzsüz olması gibi özellikler bunların başında geliyor.

Linux kullanıcıları ise ne yazık ki Windows ve OS X kullanıcıları kadar sevinemiyor. Yeni Firefox 45.0 güncellemesinde Linux sistemler için GTK3 entegrasyonu etkisiz hale getirilmiş durumda. Dolayısıyla Linux kullanıcıları bu özellikten yararlanamayacak. 

Çocuklarını Satıp Parayı iPhone'a Bastılar! (Bu Bir Şaka Değil)

Google Aramalarına Hayvan Sesleri Eklendi

Unutulmaz Oyun Thief'in Filmi Geliyor

YORUMLAR