MythBusters Maalesef Ekranlara Veda Ediyor

MythBusters Maalesef Ekranlara Veda Ediyor

9 Ocak 2016 tarihinden sonra MythBusters ekibi kafamıza takılan olayların gerçek olup olamayacağını artık bize söylemeyecek. 

Film efektlerinden, esrarengiz hikayelere kadar, teknolojiyi pratik şekilde kullanarak bize neyin gerçek, neyin uydurma olduğunu anlatmayı kendine görev edinen MythBusters ekranlara veda ediyor. Bize bir şeyler anlatmaya çalışırken deli gibi eğlenen bu ikiliyi çok özleyeceğiz. 

Mythbusters ekibi teknolojiyi, fizik ve kimya formüllerini olabildiğince serbest kullanarak bugüne kadar 1,050 deney yapmayı başardılar. Bu deneylerde 900’ün üzerinde patlama gerçekleştirdiler ve gerçek sandığımız pek çok bilimsel hurafenin üzerini çizdiler. Bu hurafelerin arasında film efektleri, araba kazaları simülasyonları, fizik ve kimya efsaneleri de vardı. Özellikle Breaking Bad dizisinin bazı bölümlerini titizlikle irdeleyen ekip, 9 Ocak 2016’tan itibaren artık bizlerle birlikte olmayacak.

Discovery Channel ve MythBusters ekibi şovun iptal edilmesine dair bir açıklama yapmadılar. Programın yapımcı ve sucuları hatta bazen dublörleri olan Adam Savage ve Jamie Hyneman, uzun soluklu bu maceralarının son bulduğu için üzüntülü olduklarını açıkladılar.

MythBuster serisi Discovery’nin kardeş kanalı Science Channel’da yeni baştan "tekrar bölümleri" olarak yayınlanacak. Bu eğlenceli ve öğretici dizinin ardından vedayı bizde son sezonun fragmanıyla yapalım. Hoşçakalın MythBuster abiler.

YORUMLAR