NASA'nın Yeni Görevine Marvel Karakterleri Eşlik Edecek

NASA'nın Yeni Görevine Marvel Karakterleri Eşlik Edecek

NASA'nın San Diego Comic-Con'da yaptığı bir açıklama, kurumun bir sonraki uzay görevinde, astronotlarının kollarına takacakları görev armalarının şeklini ortaya çıkardı. NASA astronotları bir sonraki görevde Marvel karakterlerini armalarında görecekler.

NASA'nın San Diego Comic-Con'da sahneye çıkması başlı başına bir olayken, yapılan açıklama kurumun içerisinde ne kadar çok nerd'ün çalıştığını da bir kez daha gösterdi. Yeni armanın tanıtımı için yapılan bu sunumda, The Center for the Advancement of Science in Space (CASIS) yani Uzayda Bilimi Geliştirme Merkezi tarafından gönderilecek olan astronotların kullanacakları armalarda, Guardians of the Galaxy karakterlerinden Raccoon the Rocket ve Groot'un yer alacağı ortaya çıktı.

Daha önce Marvel için de birçok çizim yapan Juan Doe tarafından çizilen bu armanın, sonraki görevlerde kullanılacağı söylendi. Açıklamayı yapan CASIS yetkilileri ise böylesine bir kararın, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda yapılan ve yapılacak olan çalışmalara daha fazla ilgi çekmek için böylesine bir yola gidildiğini söylediler. Bilinen karakterlerin böylesine görevlerde kullanılmasıyla birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu'nda yapılan çalışmalara, bütün insanlık tarafından daha fazla değer verilmesinn sağlanması amaçlanıyor. Kullanılacak olan arma ise şu şekilde olacak:

NASA Jüpiter Görevinin 360° Video Belgeselini Yayınladı

NASA'nın Yeni Web Sitesi Bize Her Gün Uzaydan Dünyayı İzlettirecek

NASA Plüton Gezegeninde Yaptığı Büyük Keşfi Açıkladı


YORUMLAR