Nefesi Kesilen PC Endüstrisi Çareyi Oyuncularda Arıyor

Nefesi Kesilen PC Endüstrisi Çareyi Oyuncularda Arıyor

IFA 2015 Fuarı’nda dikkati çeken pek çok teknolojik ürün vardı. PC stantlarında ise oyun PC’lerinden geçilmiyordu. Bunun sebebi PC endüstrisinin stratejisini değiştirmesi olarak algılanıyor.

Gittikçe yavaşlayan PC satışları hızla Pazar stratejisini değiştiriyor. Gamescom Fuarı’nın ardından IFA 2015 Fuarı’nda da büyük PC üreticilerinin oyun tutkunlarına yönelik ürünler sergilemeleri PC pazarının umudunu bu kitleye bağladığını gösteriyor.  

PC satamayan dev üreticilerin ürünlerinin üzerine bir iki yanıp sönen ışık, kırmızı boya ve birkaç şimşek – yıldırım resmi koyarak eski bir pazarı canlandırmaya çalıştığı söyleniyor. Bu saptama aslında çok yanlış değil. IFA 2015 Fuarı’ da bu tespiti kanıtlar nitelikte örneklerle doluydu.

Acer, Lenovo, Asus gibi üreticilerin oyunlar için geliştirdiği konfigürasyonları sergiliyor olması hızla daralan PC sektörünün biraz olsun canlanmasını sağlayabilir mi, kestirmek güç. Ancak oyun sektörü, PC pazarının neredeyse yarısını hedef aldığı için stratejik olarak üreticilerin bu kulvara yönelik ürünlere önem vermesi çok normal görünüyor.

PC pazarı en son Windows 10’dan çok umutluydu. Ancak Windows 10, iki ya da üç senelik cihazlara destek verince bu yönde yapılaması gereken pazarlama stratejileri suya düşmüştü. Bakalım oyun severleri hedef alan PC sektörü bu yeni planında ne kadar başarılı olabilecek.

Skylake Çekirdekli Acer Predator G6 Herkesin İsteyeceği Bir Oyun Canavarı

Intel Thunderbolt 3 Sıradan Bilgisayarları Oyun Canavarına Çeviriyor

Asus GX700, Su ile Soğutulan İlk Dizüstü Oyun Bilgisayarı Olarak Tarihe Adını Yazdırdı

YORUMLAR