Nihat Hatipoğlu: "Ahirette Like'larınızın Hesabını Vereceksiniz!"

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Sabah gazetisinden Pınar Yıldız Yüksel'e sosyal medya hakkında açıklamalarda bulundu. Nihat Hatipoğlu, kişilerin sosyal medyada yaptığı hareketlerin hesabının ahirette sorulacağını söyledi.

Sosyal medyada büyük tartışmalara neden olacak o açıklamalar şu şekilde:

"Ahirette dudak, dil, parmaklar, her harf, her satır sorgulanacak. Allah ağzımıza sus diyecek organlar konuşacak. Harama girmeyin, yanlış haber paylaşmayın, haberi araştırmadan kişi hakkında yorum yapmayın. İftirayı paylaşmış olabilirsiniz. Bunlara her beğeni atan kişi Allah katına kul hakkı ile çıkacak. Allah'ın gözünden kaçamazsınız."

"Bir Şeyi Beğenirken 10 Kere Düşünün!"

"Hakkında yanlış haber yapılan, iftiraya uğrayan ünlüler, siyasetçiler, din adamları hepsi ahirette alacaklı olacaklar. Bir şeyi beğenirken 10 kez düşünün. Günah sadece içki, zina kumar değildir. Haset, insanın eliyle diliyle işlediği günah bunlardan daha fecidir. Hz. Peygamberimiz: 'Kişi içki içmiş olabilir, zina yapmış olabilir ama yalan şahitlik yapamaz' diyor. Yalan şahitlik kamuyu ilgilendiriyor."

"DM'den Yürümek Çirkin Bir Hareket"

Muhabirin "DM'den yürüme olayı var hocam. Evli ya da bekarlar beğendikleri kadınlara özel mesaj atıyorlar. Kadınlar da erkeklere atabiliyor" sorusuna Hatipoğlu:

"Çok çirkin bir hareket. Bir kadın evli ya da bekar, bir erkek ona aşık oldu diyelim (zıttı da olabilir). Telefonunu bulup ona bir mesaj yazıp 'Sizi seviyorum' dedi. Evli olana bunu atmaması gerekiyor. Bekar olanı ise sevebilir, insanlar aşklarından sorgulanmaz ancak karşı taraf ben şu anda evlenmeyi düşünmüyorum dediğinde bu orada bitmeli. Ancak bu tek gecelik ilişki gibi teklifler haramdır." diyerek yanıt verdi.

Nihat Hatipoğlu'nun yaptığı açıklamalar hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bahsetmeyi unutmayın!