Nike, Akıllı Telefonla Kontrol Edilebilen Yeni Ayakkabısını Tanıttı

Nike, Akıllı Telefonla Kontrol Edilebilen Yeni Ayakkabısını Tanıttı

Spor giyimin bir numaralı markası olan Nike, sıkılık ayarının akıllı telefonlara indirilen bir uygulama ile yapılabildiği yeni basketbol ayakkabısını tanıttı. Nike Adapt BB adı verilen ayakkabı, 350 dolar fiyat etiketi ile şubat ayı içerisinde piyasaya sürülecek.

Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde, Nike’ın yeni ayakkabısına dair ilk bilgileri sizlerle paylaşmıştık. ABD’li ünlü marka, düzenlediği etkinlikte merakla beklenen yeni modelini tüm dünyaya tanıttı.

Geleneksel spor ayakkabılarından farklı bir noktada konumlanan Nike Adapt BB, ayakkabı sıkılığının iPhone’lara indirilebilecek bir uygulama aracılığıyla uzaktan kontrol edilmesine olanak sağlıyor.

 

 

Nike’ın FitAdapt adını verdiği bir teknolojiyle ürettiği yeni basketbol ayakkabısı, Bluetooth ile kullanıcıların telefonlarına bağlanıyor. Verilecek basit bir konum ile motorize şekilde daralıp genişleyebilen Adapt BB, hafif ve atletik yapısıyla kullanıcılara bambaşka bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Ayrıca ayakkabının sıkılık ayarı üzerindeki fiziksel tuşlar yardımıyla da yapılabiliyor.

ABD’li ünlü marka, teknoloji harikası yeni basketbol ayakkabısının 505 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğunu ve tam şarjla 14 güne kadar kullanılabileceğini söylüyor. Nike Adapt BB, şirketin ürettiği özel kablosuz şarj pedi sayesinde 3 saatte yüzde 100 şarj edilebiliyor.

Peki, sıkılığını motorize şekilde ayarlayan bu spor ayakkabısıyla basketbol oynamanın bedeli ne olacak?

Nike, 17 Şubat'ta satışa sunulacak olan Adapt BB’nin 350 dolar (yaklaşık 1900 TL) fiyat etiketine sahip olacağını açıkladı. Ayakkabının ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil. 

Nike Adapt BB'yi beğendiniz mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!