Nintendo'dan Çoklu Ekran Hamlesi

Japonya merkezli oyun konsolu üreticisi Nintendo, daha fazla oyuncuya hitap edebilmek adına teknolojisini geliştiriyor. Switch ile ülkemizde istediği satışı yakalayamayan Nintendo'nun katlanabilir birden fazla ekran patentini aldığı ortaya çıktı.

Her zaman belirli bir oyuncu kitlesini elinde tutan ve dünya çapında büyük işler başaran Nintendo'nun yeni oyuncuları kazanabilmek adına patent aldığı öğrenildi. 'Çoklu ekran' olarak adlandırılan bu patent sayesinde oynadığınız oyun birden fazla ekranda görüntülenebiliyor. Böylelikle oyun konsolunu taşımak kolay bir hal alıyorken, oyunu küçük ekranda oynamamış oluyorsunuz. Ayrıca bu ekranlara "birbiriyle iletişim kurabilen çok sayıda bilgi işlem aparatı” ismi verildiğini belirtmek gerekiyor.

Oynadığınız oyuna göre şekil alabilen bu ekranlar, birbirleriyle bağlantılı olmalarına rağmen bağımsız olarak da çalışabiliyorlar. Bu ekranların her birinin kendi başına görüntü verebildiği ve bağımsız bir sisteme sahip oldukları belirtiliyor. Yani bu patentte önemli olan oyunun türüne bağlı olarak iki veya daha fazla panelin kalıcı olarak birbirine bağlı olmaması.

Bu ekranların nasıl kullanılacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyorken, yabancı kaynaklarda birkaç kullanım önerisinde bulunulmuş. Örneğin; iki panel arasında bowling oynayabilir ve küçük bir ekrana bağlı kalmazsınız. Aynı zamanda üç ayrı ekran sayesinde 3 boyutlu bir ortam oluşturabilir, oyunları daha iyi tasarlayabilir ve oyunun içindeymiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz.

Şimdilik konu hakkında bilinenler bu şekildeyken Nintendo'nun bunu ne zaman hayata geçireceği belirsizliğini koruyor. Ancak bu panel modelinin birçok oyuncunun ilgisini çekeceği düşünülüyor.

YORUMLAR