Nintendo Korsan Pokemon GO Uygulamalarının Peşine Düştü

Nintendo Korsan Pokemon GO Uygulamalarının Peşine Düştü

Pokemon GO çılgınlığı dünyayı ışık hızında sararken Pokemon'un isim haklarına sahip olan Nintendo, sayılı ülkede oynanışa açtığı oyunun kopyalarının peşine düştü. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Pokemon GO sadece birkaç ülkede oynanmaya açılmıştı. İlk olarak Yeni Zelanda ve Avustralya'da oynanabilen Pokemon GO daha sonradan Amerika, geçtiğimiz günlerde İngiltere ve son olarak da İtalya, Portekiz ve İspanya'da erişime açılmıştı. Pokemon GO'nun tüm dünyada aynı anda erişime açılmamasının sebebi ise oyun sunucularının yoğun ilgi nedeniyle oluşan yükün altından kalkamamasıydı.

Pokemon GO'nun ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede oynanmaya açılmaması sebebiyle oyuncular Pokemon GO apk dosyalarına ve alternatif Pokemon GO indirme yollarına başvurmuşlardı. Bu yazımızda anlattığımız alternatif yöntemlerle Pokemon GO indirilip oynanabilmekteydi:

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Görünen o ki Nintendo bu durumdan hiç de hoşnut kalmamış ve bu nedenle Pokemon GO apk dosyalarının peşine düşmüş. Pokemon GO'nun kullanım istatistiklerine bakıldığında uygulamanın henüz resmi olarak yayınlanmadığı Kanada ve Hollanda gibi ülkelerdeki mobil cihazların yüzde 7'ye yakın bir bölümünde yüklü olduğu görülüyor. Bu cihazlara Pokemon GO yükleyebilmek için de apk dosyaları kullanılıyor.

Pokemon GO'da sunucu problemlerinin ortaya çıkmasının sebebi de apk yoluyla yüklenen uygulamalardan gelen beklenmedik veri trafiği olabilir. İşte bu nedenle Nintendo oyunun resmi olarak erişime açıldığı ülkelerde daha iyi hizmet verebilmek için apk dosyalarının dağıtımını durdurmaya çalışıyor olabilir.

Pokemon GO'nun Camilerde Yasaklanması İçin Duyuru Yapıldı

Pokemon Go Türkiye'ye Açıldığında Anında Öğrenmek İster Misiniz?

YORUMLAR