Nintendo'nun Oyun Dolu Kamyonu Tekrar Soyuldu

Nintendo'nun Oyun Dolu Kamyonu Tekrar Soyuldu

Geçtiğimiz senenin en ilginç haberlerinden bir tanesi Nintendo'nun Splatoon dolu kamyonunun soyulmasıydı. Bu menfur olaydan sonra Nintendo'nun başına benzer bir olay daha geldi ve kamyonlarından bir tanesinin tekrar soyulduğu açıklandı.

Bugün Northamptonshire polisi tarafından yapılan açıklamayla ortaya çıkan olaya göre, hırsızlık olayı 13 Nisan ile 14 Nisan arasında yaşanmış. Şoför kamyonu Thrapston, İngiltere'de bir otoparka park ettikten sonra uyuklamaya başlamış. Bunun farkına varan kimliği belirsiz hırsızlar kamyonun yan tarafını delerek, içerideki oyunlara ulaşmayı başarmışlar. 13 Nisan 21.00 ile 14 Nisan 07.00 arasında gerçekleştiği düşünülen hırsızlık sonucunda, kamyondaki oyunların tamamı çalınmış. Evet! Kamyonun şoförü hala uyuyormuş.

Polis tarafından yapılan açıklamada hangi oyunun ya da oyunların çalındığı açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz sene gerçekleşen soygun sırasında Nintendo Wii U'ya özel oyunlardan Splatoon'un oyun diskleri ve Amiibo figürleri çalınmıştı. Soygunun ardından Birleşik Krallık'ta yapılan bütün ön siparişler ertelenmiş ve hızlıca yeni oyunlar gönderilmişti. Böylesine yüklü bir oyun transferinin ancak yeni çıkmış bir oyun için yapılabileceği söyleniyor. Yine Wii U'ya özel olarak piyasaya sürülen Star Fox Zero ise bugün itibariyle satışa çıkacaktı. Yapılan yorumlara göre çalınan oyunlar Star Fox Zero olabilir. 

Nintendo'nun İlk Mobil Uygulaması MiiTomo Neşeli Ama Biraz da Garip

Nintendo 30 Yaşına Bastı, Mutlu Yıllar Nintendo

Nintendo'nun Yıllar Sonra Çıkardığı İlk Orijinal Oyunu Splatoon Çok Beğeniliyor

YORUMLAR