Steam No Man's Sky İçin Artık İstenildiği Zaman İade Etmiyor

Steam No Man's Sky İçin Artık İstenildiği Zaman İade Etmiyor

Geçtiğimiz günlerde No Man's Sky'ın herhangi bir şart olmadan iade alındığına dair haberler çıkmıştı. Bugün yapılan bir düzeltmeyle birlikte iade şartları normale döndü ve birçok istek geri çevrilmeye başlandı.

No Man's Sky, uzun süredir dört gözle beklenen oyunların başında geliyordu. Haliyle oyun çıktıktan sonra birçok oyuncu heyecanla No Man's Sky'a sarıldı. Oyunsuz geçirdiğimiz yaz aylarına ilaç olması beklenilen oyun, tam tersine bir kabusa dönüştü. Yapımcılarının oyunda yer alacağını söyledikleri şeylerin oyunda yer almaması, oyunun temel problemlerinden bir tanesini oluştururken, beklenenden çok farklı bir oyunun ortaya çıkması, oyuncuların büyük kısmını bezdirdi.

Dün itibariyle Steam, Amazon ve Playstation Network üzerinden No Man's Sky'ı iade etmek isteyen oyuncular, herhangi bir engel olmadan paralarını alabildiklerini fark ettiler. Normalde iade talebi yapılan oyunların, talebi yapan oyuncu tarafından ne kadar oynandığına bakılıyor ve oyun süresi iki saatin üzerindeyse iade talebi kabul görmüyordu. Reddit ve NeoGaf forumları üzerinde 50 saaten fazla oynadıktan sonra iade alabilen oyuncuların çıkması, birçok oyuncuyu iade yapmaya yönlendirdi.

Bugün itibariyle yapılan bir açıklama ile Steam üzerinden yapılacak iadelerin artık normal prosedüre göre yapılacağı ve belirli şartları karşılamayan oyuncuların paralarının iade edilmeyeceği söylendi. Böylece sadece bir gün süren iade çılgınlığı da son bulmuş oldu. 

No Man's Sky'ı Erken Oynayabilmek İçin 2.000 Dolar Ödedi!

No Man's Sky 18 Kentilyon Kere Patent İhlali Yapmış

No Man's Sky Oyuncuları Oyunu Geri Verip Parasını İade Alabiliyorlar

YORUMLAR