Nokia Oyun Sektörüne Adım Attı

Nokia Oyun Sektörüne Adım Attı

Ürettiği mobil cihazlarla bizleri şaşırtmasına alışık olduğumuz teknoloji devi Nokia farklı bir sektöre adım attı. Windows Phone işletim sistemine sahip mobil cihazlar için geliştirdiği şehir simülasyonu oyunu Nokia Modern Mayor'u yayınlayan Nokia resmi olarak oyun sektörüne ilk adımını attı.

Nokia Modern Mayor'da kirlilikten mahvolmuş bir şehri devralan bir belediye başkanının yerine geçmekteyiz. Devraldığımız şehrin havası kirlilik kusmakta, sokaklarda çöp yığınları başıboş beklemekte, sahilleri çamur, zift ve atıklarlar tarafından işgal edilmektedir. Oyundaki temel amacımız ağaçların yıllardır çiçek vermediği bu şehri tamamen elden geçirip bir ilgi merkezine çevirmek ve doğayla birlikte yaşayan canlı bir şehir yaratmaktır. Bu iş için yollar, apartmanlar, plazalar, alışveriş merkezleri inşa ederken doğayı korumalı, temiz hava kaynağı olan ormanlar ve yeşil alanlar oluşturmalıyız.

Nokia Modern Mayor'da doğa bizim oyun içerisinde alacağımız kararlara cevap vermekte. Şehrimiz ne kadar temizse yeşil alanlar ve ormanlar daha yeşil, deniz daha mavi ve plajlar daha dolu oluyor. Oyun için yapılan ilk yorumlar da gayet olumlu.

Nokia'nın Windows Phone 8 cihazlar için ücretsiz olarak yayınladığı oyun aslında hayır amacı güden bir yapım. Oyunda yapacağımız oyun için satın alım işlemleri sonucu ödeyeceğimiz para hayır kurumlarına bağışlanıyor. Bağış yapacağımız hayır kurumunu seçme imkanı da verilmekte. Bu sayede hem oyundaki dünyamızı değiştirebiliyor hem de gerçek dünyayı değiştirebiliyoruz.

Nokia Modern Mayor'u ücretsiz olarak indirmek için:

GTA San Andreas Mobil İncelemesi

YORUMLAR