Nokia, Windows Phone ve Lumia Markalarını Birleştireceklerini Açıkladı

Nokia, Windows Phone ve Lumia Markalarını Birleştireceklerini Açıkladı

Microsoft, Nokia’yı satın alarak, dünyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Bu haberden sonra Nokia kullanıcıları tarafından akıllara takılan bir sürü soru oluştu.

Dün Chris Weber ile WP Central ekibinin gerçekleştirdiği röportajda insanların aklına takılan sorular soruldu. İşte sorulan sorular ve Chris Weber tarafından verilen cevaplar karşınızda.

Nokia Microsoft tarafından tamamen mi satın alındı?

Kesinlikle hayır. Microsoft'a akıllı telefon departmanımızın satışı söz konusu ve 2014 yılına kadar bu süreç devam edecek. Bundan sonra da sizlere Nokia’nın neler yapabileceğini göstereceğiz.

Nokia ve Lumia isimlerinde bir değişiklik olacak mı ?

Nokia markası hiçbir yere gitmiyor, dikkatinizi çekmek isterim ki Microsoft sadece şirketin bir bölümünü satın aldı ve Lumia ismi de Nokia ile birlikte devam edecek.

Bu Nokia-Microsoft birleşmesinin yararları nelerdir?

Bir sürü yararı var diyebiliriz. Bildiğiniz üzere şirket çalışanlarımız da Microsoft bünyesine geçti. Bu da Windows Phone sisteminin daha hızlı büyümesine büyük bir katkı sağlayacak.

Chris Weber tarafından en dikkat çeken yorum ise, Nokia ve Windows Phone markalarının birleşmesi yorumu oldu. İşte Chris Weber’in sözleri;

Microsoft, Nokia markasını 10 yıllığına kullanmak istiyor. Bu durum Asha için de geçerli olacak. Akıllı telefonlar için, bu biraz karışık durum ve biz de Lumia ve diğer Windows Phone telefonları bir çatı altında toplamak istiyoruz. Tabi bu olayın gerçekleşmesi için çok yolumuz var.”

iPhone 5S Lansmanı Canlı Yayını

YORUMLAR