O Bildiğimiz Google Glass Artık Yok

O Bildiğimiz Google Glass Artık Yok

Google, Google Glass ürününün satışına devam edilmeyeceğini açıkladı. Bin 500 dolarlık cihazın geliştirilmesi ve pazarlanması Google tarafından durdurulacak. Ancak bu bir son olmayabilir.

New York, San Francisco ve Los Angeles gibi önemli merkezlerde oluşturulan Google Glass servis noktaları kapılarını tek tek kapatılmasının ardından beklenen oldu. Bu noktalarda Google Glass kullanıcıları cihazları hakkında her türlü desteği alabiliyorlardı. Ancak artık hem bu servisten yoksun kaldılar hem de ürün piyasaya artık sürülmeyecek. 

Ancak Google Glass teknolojisini tamamen çöpe atmıyor. Google X projeleri kapsamında geliştirilmesi muhtemel başka bir projeyle entegre olabileceği de konuşuluyor. Google’ın geçtiğimiz sene içinde satın aldığı birkaç yeni teknolojinin yeni ürünle beraber ortaya çıkması oldukça muhtemel görünüyor. 

Google Glass'ın sorunu tüketiciye ulaşmamasıydı. Google ne yaparsa yapsın ürün çok fazla tüketicinin ilgisini çekmedi. Gelişmeler gösteriyor ki; Google laboratuvarları çok yakın gelecekte daha fazla kullanıcının ilgisini çekecek yepyeni bir Glass benzeri projeyle sahalara geri dönebilir. 

Google Glass’ın Başı Dertte

Google Glass'ın Evrimi

Google, Glass İşlemcisini Neden Değiştiriyor?

YORUMLAR