Oculus Rift'in Son Sürümü Denemeleri İçin Geliştiricilere Gönderildi

Oculus Rift'in Son Sürümü Denemeleri İçin Geliştiricilere Gönderildi

Son dönemde teknoloji dünyasını oldukça meşgul eden sanal gerçeklik gözlükleri hakkında gelen haberler bitmek bilmiyor. Sırada Facebook'un yönetiminde olan ve sanal gerçeklik gözlükleri arasında en bilindik marka Oculus Rift'ten güzel bir haber var.

2012 yılında popüler bağış toplama servisi Kickstarter üzerinden ortaya çıkan Oculus Rift, 36 saatte 2 milyon dolar bağış toplayarak bir rekora imza atmaya çalışmıştı. Bu başarısının ardından Facebook'un gözüne batan şirket dev sosyal medya şirketinin bünyesine katıldı ve geliştirmelerine orada devam etti. Daha önceden sayılı kişilere gönderilen Oculus'un sanal gerçeklik gözlüğü yavaş yavaş evrensel satış için hazırlanıyor.

Henüz geliştirme aşamasında olan Oculus Rift'in 1.0 sürümü geliştiricilere gönderilmeye başlandı. İlk olarak Developer Kit olarak yazılımcılara gönderilen sanal gerçeklik gözlükleri bu sayede daha iyi yapılmak isteniyor. Çeşitli oyun ve uygulamalarda test edilecek olan Oculus Rift, 2016 yılının Nisan ayına yakın bir zamanda satışa çıkarılacak.

Vücut ve kafa hareketleri algılayabilen teknolojiyle tasarlanan Oculus Rift, 300 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacak.

Sanal Gerçeklik ve Gittikçe Artan Gerçek Yalnızlığımız

Facebook, Oculus'a Yatırdığı 2 Milyar Doların Meyvelerini Toplamaya Başladı

Oculus Rift VR Oyunları Hazır ve Bunları Oynayabileceğimiz Portal Geliyor 

YORUMLAR