OneClick'in Yeni Projesi Şehirleri Akıllı Metropollere Dönüştürecek

OneClick'in Yeni Projesi Şehirleri Akıllı Metropollere Dönüştürecek

Türkiye'nin en hızlı gelişen teknoloji girişimlerinden birisi olan CardTek, yeni projesiyle gündeme geldi. Yurt içinde ve yurt dışındaki ulaşım kartlarını hedef alan girişim, şehirleri akıllı metropollere dönüştürecek.

Geçtiğimiz aylarda aldığı bir yatırım ile adından bahsettiren CardTek, bu girişimin meyvelerini vermeye başladı. İlk önemli gelişmesini tüketicilerle paylaşan CardTek, OneClick şirketini kurarak yeni bir alana açılmaya başladı. CardTek, kurduğu yeni şirket ile yurt içinde ve yurt dışındaki ulaşım kartlarını hedefliyor. Ülkemizde ilk İzmir'den işe başlayan OneClick, bu sayede şehirleri akıllı metropollere dönüştürecek.

OneClick nedir?

Şehirlerdeki ulaşım, akaryakıt, mobil ödemeler ve online çözüm sorunlarına çare olması amacıyla kurulan OneClick, ilk etapta ulaşım ve akaryakıt sektörünü hedef aldı. Bu kapsamda OneClick Transit ve OneClick Fuel olmak üzere iki farklı marka OneClick tarafından oluşturuldu. Şehir içindeki toplu taşımacılıkta kullanılan kartların otoparklarda, akaryakıt istasyonlarında, turistik alanda ve kültür merkezlerinde ödeme yapmak üzere tasarlanması amacıyla oluşturulan OneClick Transit sayesinde herkesin akıllı şehir kartı olacak. İkinci marka olan OneClick Fuel, adından da anlaşılacağı üzere akaryakıt istasyonlarını hedef alıyor. Tüketicilerin arabalarından çıkmadan ödeme yapmalarına olanak sağlayacak olan OneClick Fuel, yakın zamanda Ortadoğu'ya da açılacak.

Pilot bölge İzmir oldu

Türkiye'de faaliyetlerine başlayan OneClick, pilot il olarak İzmir'i seçip İzmirimKart ile ilk projesini gerçekleştirdi. Şirket, ilk global projesini ise Hindistan'da yer alan Bangalore ulaşım kartı ve Portekiz'de kullanılan Porto şehir kartı ile gerçekleştirdi. CardTek'in projesi başarıya ulaşması durumunda tüketiciler böylece daha rahat bir ortamda ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

BKM'den Yerli Kredi Kartı Hamlesi: TROY!

Kredi Notu ve Risk Raporu Findeks ile Nasıl Öğrenilir?

YORUMLAR