OnePlus’ın Akıllı Televizyonu Hakkında Yeni Detaylar

OnePlus TV Akıllı Televizyon

OnePlus TV’nin önümüzdeki hafta tanıtılması bekleniyor ancak Çinli şirket akıllı televizyonun başlangıçta sadece Hindistan’da satışa sunulacağını duyurdu.

OnePlus, hafta başında yeni akıllı televizyonunun adını (OnePlus TV) açıklamış olsa da yeni cihaz hakkında pek bilgi vermemişti. Ancak görünüşe göre birileri OnePlus TV ile ilgili önemli detaylara ulaşmayı başarmış.

Android Tv’nin söylentilerine göre, OnePlus TV gücünü dört çekirdekli MediaTek MT5670 işlemcisinden alacak. Yeni televizyonda bir Mali-G51 MP3 grafik işlem birimi ve 4K desteği bulunacağı da söyleniyor.

2GB RAM ile gelecek olan cihaz Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çalışacak. TV menüleri 1080p çözünürlüğünde görüntülense de, TV’de uyumlu içerikler için 4K görüntüler elde edilebilecek.

OnePlus tarafından paylaşılan bir tweet’te, en azından 55 inç’lik modelde bir QLED ekranın olacağı doğrulandı. Ayrıca, OnePlus TV’de Bluetooth ile uzaktan kontrol özelliğinin ve bir yapay zeka asistanının da bulunması bekleniyor.

OnePlus, yeni akıllı televizyonunu Hindistan’ın yanı sıra Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin pazarlarında da satışa sunmayı planlıyor. Ancak Hindistan dışındaki pazarlarda OnePlus TV’nin ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı.