Ortadoğu'daki İlk Samsung İnovasyon Merkezi Türkiye'de Açıldı

Ortadoğu'daki İlk Samsung İnovasyon Merkezi Türkiye'de Açıldı

Samsung Electronics Türkiye'den ülkemize bir yenilik daha geldi. Yıllık 14 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımının ürünü ileri teknoloji çözümleri, İstanbul'da açılan ve MENA bölgesindeki (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) bölgesindeki ilk Samsung İnovasyon Merkezi'nde ziyaretçilere sunulacak, Samsung'un farklı sektörlerin ihtiyaçlarına göre geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümlerin bulunacağı merkez, ayrıca sektör liderlerinin de buluşma noktası olacak.

İnovasyon Merkezi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, "Uzun yıllardır en gelişmiş teknolojilere öncülük eden bir dünya lideri olarak, ihtiyaçları ve beklentileri anlayıp insanların hayat kalitesini artıracak yenilikçi teknolojilerimizi onlarla buluşturuyoruz. MENA bölgesindeki ilk Samsung İnovasyon Merkezini Türkiye'de açmanın gururunu yaşıyoruz" dedi. Kim ayrıca, Samsung'un dünya çapında gerçekleştirdiği inovatif çözümlere en hızlı adapte olan ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini ifade etti.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ise, "Dünya hızla dijitalleşirken, kurumlar teknolojiyi, işlerini hızlandıran bir araç olarak kullanmanın çok ötesinde görüyor. Dijitalin sunduğu rekabet avantajını elde tutmak için, inovasyon ve teknolojiyi DNA'larının yapı taşına dönüştürme çabasında olan kurumlar, müşterinin yeni deneyimler talebini karşılamaya çalışıyor" dedi. Teknolojinin artık sadece dikey bir sektör olarak değil, tüm endüstrileri yatayda kesen bir konsepte dönüştüğünü belirten Yeğen, "Bu vizyonun kurumlar tarafından sahiplenilmesine destek olmak adına, Samsung İnovasyon Merkezimizi Türkiye'deki müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için hizmete açtık. Yılda 14 milyar doları aşan Ar-Ge yatırımımızın sonuçlarını, ülkemizdeki şirketlere ulaştırmanın mutluluğunuzu yaşıyoruz." diye konuştu.

Liderlerin Buluşma Noktası

Samsung İnovasyon Merkezi'nde finans, perakende, ulaştırma, turizm ve eğitim sektörleri başta olmak üzere, birçok endüstrideki kurumun ilgi duyacağı teknolojik çözümler yer alıyor. Sektör liderlerinin katıldığı etkinliklere de ev sahipliği yapacak merkez, yenilikçi teknolojik çözümleriyle Türkiye'nin dijitalleşme yolculuğuna katkı sağlayacak. 

Türkiye'nin En Sevilen Tüketici Elektroniği Markası Samsung Oldu

YORUMLAR