Outlast 2'nin Yapım Aşamasında Olduğu Açıklandı

Outlast 2'nin Yapım Aşamasında Olduğu Açıklandı

PC tarihinin en korkunç oyunlarından biri olarak kabul edilen ve son zamanların bağımsız korku çıtasını oldukça yükselten Red Barrels tarafından geliştirilmiş Outlast, geliştiricinin yabancı bir korku magazinine verdiği röportajda Outlast 2'nin yapım aşamasında olduğunu açıkladı.

Red Barrels'ın sahiplerinden biri olan Philippe Morin'in duyurusuna göre Outlast'ın devam oyunu, şimdilik sadece Outlast 2 olarak geçiyor, resmi olarak Red Barrels tarafından geliştiriliyor. Yapımcı verdiği röportajda ekibin daha çok korku oyununa ihtiyaçları olduğunu söyledi, "Outlast'ın ilk versiyonunu hazır ettikten sonra durumumuzu analiz etmek için uzunca bir süre toplantılar yaptık ve bünyemizde en az bir tane daha korku oyununa ihtiyaç duyduğumuzun farkında vardık."

"Böylece evet, Outlast 2'nin üzerinde çalışıyoruz."

Morin ayrıca devam oyununun başka bir korku/hayatta kalma oyunu gibi olacağından bahsetti. Outlast ile aynı evrende geçecek, ancak tamamen farklı karakterleri ve farklı bir tema üzerinde yapılanacak.

"Bir gün Mount Massive Asylum'a tekrar geri dönebiliriz, ama şimdilik elimizde keşfetmek istediğimiz ve özel olarak hazırladığımız yeni fikirler ve temalar var."

Yapımcı Outlast 2 için hiçbir platform, çıkış tarihi veya herhangi bir hikaye ipucunu paylaşmadı. Anlaşılan korku oyununun devamı şimdilik stüdyo için çok erken bir proje ve zaten ilk oyunu da düşünecek olursak Red Barrels kendinden emin olmadıkça oyun hakkında herhangi bir paylaşım yapmayacaktır.

"Hala küçük bağımsız bir stüdyoyuz (12 kişiden oluşuyor), bu yüzden yeni oyunumuz için birazcık daha süreye ihtiyacımız var. Umut ediyoruz ki beklenene değecek. Bir korku oyununu oynamanın eğlenceli taraflarından biri de keşfetme hissi ve gittikçe artan bilinmezlik sorgusudur. Bu yüzden şimdilik bu noktada bir şey söylemek istemiyoruz."

Outlast 2013'ün sonlarında PC için çıkmış daha sonradan PS4 ve Xbox One'a da gelmişti. Birçok eleştirmen ve oyuncu tarafından olumlu puanlar alıp korku tarihinin en iyi oyunlarından biri olarak listelere üst sıradan girdi. Eğer Outlast'ı denemek istiyorsanız, oyunun Türkçe yamasını indirerek Outlast'ın mükemmel hikayesini de keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Nike Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Apple ile Çalışıyor

iPad Air 2 Parçalarına Ayrıldı

YORUMLAR