Outlast'ı 10 Dakikada Gözleri Bağlı Şekilde Bitirdi

Outlast gözleri bağlı

Gelmiş geçmiş en sevilen korku oyunlarından bir tanesi olan Outlast, geçtiğimiz akşam ilginç bir denemeye sahne oldu. AcrohTheBeast takma ismiyle tanınan bir Twitch yayıncısı, gözleri bağlı şekilde Outlast oynadı.

Red Barrels isimli oyun stüdyosu tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen Outlast, beklenmedik bir çıkış yapmış ve milyonlarca oyuncuya ulaşmıştı. Miles Upshur adındaki bir gazetecinin, garip olaylar olduğu konuşulan bir akıl hastanesine ziyaretini ve burada yaşadıklarını anlatan oyun, kullandığı jumpscare tarzıyla uzun süredir görülmeyen bir türü tekrar canlandırmıştı. Farklı dinamikleri ve akıcı hikayesiyle on milyonlarca satılan Outlast ise geçtiğimiz gün ilginç bir denemeye sahne oldu.

Canlı yayın platformu Twitch üzerinden AcrohTheBeast takma ismiyle yayınlar yapan bir oyuncu, gözlerini bağlayarak, Outlast’ı bitirdi. Speedrun denilen ve oyunları en hızlı şekilde bitirmeye çalışan bir tarzda videosunu hazırlayan yayıncı, gözleri bağlı şekilde Outlast’ı 10 dakika 24 saniyede bitirebildi. Yaptığı skorla Outlast’ı en hızlı bitiren 120 kişiden biri olan Twitch yayıncısı, eşine az rastlanır bir başarı elde etmiş oldu.