Overwatch Açık Beta 10 Milyon Oyuncuyu Bir Araya Getirdi

Overwatch Açık Beta 10 Milyon Oyuncuyu Bir Araya Getirdi

Blizzard'ın takım bazlı yeni shooter oyunu Overwatch, geride bıraktığımız haftanın başında açık beta sürecini sonlandırdı. Beta sonrası toplanılan bilgilere göre oyun, 5 gün içerisinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları üzerinde toplam 9.7 milyon oyuncuyu bir araya getirerek rekor kırdı.

5 günde toplam 81 milyon saatten fazla oynanılan Overwatch'un açık beta'sı Blizzard için de bir sürpriz oldu. Video oyunlarıyla ünlü geliştirici firma, şimdiye kadar karşılaştığı en büyük açık beta'nın da neredeyse 10 milyon oyuncuyla Overwatch olduğunu söyledi.

"Dünyanın dört bir yanından bu kadar oyuncunun Overwatch'ı açık beta'da denemek için toplanması bizi inanılmaz heyecanlandırdı," diyor Blizzard CEO ve kurucu ortağı Mike Morhaime. "Görevimiz oyunun çıkışından önce olabildiğince çok konsol ve PC oyuncusunun Overwatch'ı deneyimleyebilmesiydi - ilgi dudak uçuklatıcıydı, ve zannediyoruz ki herkes istediğini aldı."

Overwatch'ın açık beta'da bu kadar çok oyuncu toplamasının sebeplerinden biri de oyunun konsollara da çıkıyor olması olabilir. Blizzard genellikle PC odaklı bir firma olsa da son zamanlarda konsollara da büyük yatırım yapmaya başladılar. Overwatch oyuncularının büyük bir çoğunluğu da açık beta testlerine PlayStation 4 ve Xbox One'dan katılmış.

24 Mayıs'ta çıkacak Overwatch'a hazırlık amacıyla yaptığımız inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Biz de açık beta'daydık!

Blizzard'tan Yepyeni Bir FPS Oyunu: Overwatch

Overwatch'ın Yeni PC Beta Tarihi Bugün Açıklandı

YORUMLAR