Overwatch, League of Legends'dan Daha Popüler Oldu

Overwatch, League of Legends'dan Daha Popüler Oldu

Blizzard'ın yıllar sonra geliştirdiği ilk orijinal oyun olan Overwatch'un popülerliği her geçen gün artıyor. Yayınlanan yeni istatistiklere göre; Güney Kore'deki internet kafelerde Overwatch, League of Legends'dan daha popüler.

Blizzard şüphesiz oyun dünyasının en popüler oyun firmalarından bir tanesi. Yıllardır geliştirdiği StarCraft, Diablo ve Warcraft oyunlarıyla bilinirliğini en üstte tutmayı başaran firma, yıllardır bu üç oyunun çervesinde yapımlar geliştiriyordu. Ancak yakın zaman önce piyasaya sürdüğü Overwatch, 17 yıl sonra firmanın geliştirdiği ilk orijinal oyun olarak da tarihe geçmişti. Bir tür arena-shooter oyunu olan Overwatch ise çıktığı günden bu yana popüleritesini arttırmaya devam etti.

Elektronik sporların ana vatanı olarak gösterilen Güney Kore'de milyonlarca online oyun oynayan oyuncular bulunmakta. Yayınlanan yeni istatistikler ise Overwatch'un internet kafelerde League of Legends'ın oynanma süresini geçtiğini gösteriyor. Geçtiğimiz ay League of Legends'ın sadece yüzde 6 puan gerisinde olan Overwatch, bu ay yaptığı atakla birlikte listenin en başına yerleşmiş durumda. Yapılacak yeni güncellemeyle Overwatch'a eklenecek olan rekabetçi modunun, bu popülerliği daha da arttırması bekleniyor. Böylece uzun süredir liderliği elinde bulunduran League of Legends, en önemli ülkelerden birinde büyük bir darbe yemiş oluyor.

(1. Overwatch 2. League of Legends 3. Sudden Attack 4. FIFA 3)

Bununla birlikte, bu durumun ülkeden ülkeye değiştiğinin de altını çizmekte yarar var. Güney Koreli oyuncuların, online FPS oyunlarını daha çok tuttuğunu biliniyor. Keza listede de kendine yer bulan Suddenattack, diğer ülkelerde çok oynanmasa da, Güney Kore'nin en çok tercih edilen oyunlarından bir tanesi. Haliyle bir MOBA olan League of Legends'ın bu ülkede geriye düşmesi anlaşılabilir görünüyor. 

Overwatch'ta Altın Silahları Hak Edecek Kadar İyi misin?

Çinliler Overwatch’u Kopyalayıp Mobil Platforma Uyarladılar

Overwatch Yakında Konsollar Arası Oynanabilir

YORUMLAR